НОВИНИ

14.04.2026 | Китай назвав безвідповідальним блокування Штатами Ормузької протоки
За матеріалами - Укрінформ

Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Ґо Цзякунь.

«В умовах, коли зацікавлені сторони вже досягли домовленості про тимчасове припинення вогню, посилення військової присутності з боку США і проведення ними цілеспрямованих блокуючих операцій призведе лише до загострення суперечностей і посилення напруженості», - сказав Ґо.

За його словами, Китай наполягає, щоб кожна зі сторін суворо дотримувалася домовленостей про припинення вогню і зосередилась на діалозі та мирних переговорах, аби якнайшвидше відновити нормальне судноплавство в протоці.

«Блокування Ормузької протоки Сполученими Штатами є небезпечним та безвідповідальним кроком, який лише підриває і без того крихкий режим припинення вогню та завдає ще більшої шкоди судноплавству», - зазначив китайський дипломат.

Стосовно перешкод судноплавству в Ормузькій протоці, створених Іраном, та іранських атак на окремі торгові судна на цьому морському шляху речник зовнішньополітичного відомства Китаю нічого не сказав.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект