НОВИНИ

08.05.2026 | Трамп дає Євросоюзу час до 4 липня на виконання умов торговельної угоди
За матеріалами - Reuters

Трамп зазначив у дописі в Truth Social, що встановив новий термін під час «чудової розмови» з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, протягом якої обидва лідери також погодилися, що Іран ніколи не повинен мати ядерної зброї.

Трамп написав, що «терпляче чекав», поки ЄС виконає свою частину торговельної угоди, яка була підписана в Тернберрі, Шотландія, минулого року.

«Було дано обіцянку, що ЄС виконає свою частину угоди й, згідно з домовленістю, знизить свої тарифи до нуля! Я погодився дати (ЄС – ред.) час до 250-ї річниці нашої країни, інакше, на жаль, їхні тарифи негайно підскочать до значно вищих рівнів», — сказав він, маючи на увазі святкування Дня незалежності США 4 липня.

Фон дер Ляєн зазначила у дописі в соцмережі X, що обговорила торговельну угоду з Трампом і погодилася з ним, що Іран ніколи не повинен володіти ядерною зброєю.

«Ми також обговорили торговельну угоду між ЄС і США. Ми, як і раніше, повністю віддані її реалізації з обох боків. Досягається значний прогрес у напрямку зниження мит до початку липня», - сказала фон дер Ляєн.

Голова комітету з питань торгівлі Європарламенту Бернд Ланге заявив у четвер, що в ЄС досягають прогресу в остаточному узгодженні угоди про скасування мит на американські товари, але «попереду ще довгий шлях» через розбіжності щодо запобіжних заходів, яких вимагають деякі з 27 країн блоку. Переговорники ЄС знову зустрінуться 19 травня для проведення наступного раунду переговорів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект