НОВИНИ

08.11.2004 | Самміт ЄС схвалив новий склад Єврокомісії. Польща наполягає, щоб ЄС зробив заяву про вибори в Україні
Джерело - ProEUROPA

Глави держав та урядів 25 країни Європейського Союзу схвалили новий склад Європейської Комісії, представленої її майбутнім головою Жозе Баррозу.


Як повідомляє польська газета „Жеч посполіта,” самміт глав держав ЄС відбувався в атмосфері інституціональної кризи у самому об”єднанні. Тиждень тому Європейський Парламент вперше в історії ЄС, не затвердив нового складу Європейської Комісії, яка мала розпочати роботу з 1 листопада ц.р. У Брюсселі продовжено повноваження нинішнього складу ЄК, очолюваної Романо Проді.


Новий голова ЄК Жозе Баррозу пообіцяв на самміті ЄС, який проходив 4-5 листопада, здійснити найближчим часом зміни у складі нової ЄК для затвердження її Європарламентом.


Зокрема, відмовився від посади єврокомісара представник Італії Рокко Буттільоне, полемічні заяви якого на тему гомосексуалізму і ролі жінок у родині викликали критику депутатів Європарламенту. Його місце у складі ЄК займе міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні. Окрім того, офіційна Литва відізвала кандитдатуру Інгрід Удре, коли з”явилися звинувачення про нелегальне фінансування її партії.


До останнього часу не було відомо, чи Угорщина зніме кандидатуру Ласло Ковача, який виявився недостатньо компетентним для посади комісара з енергетичних питань. Після цього розглядалося питання про можливість того, що Ласло Ковач міг би обійняти посаду комісара з питань податків, а замість нього представник Литви Андріс Пебалг мав би займатися енергетичними питаннями.


„Після розмови у Варшаві з головою Європарламенту Йозефом Боррелем я переконаний, що невеликих змін повинно вистачити для отримання підтримки більшості євродепутатів”,- заявив Цімошевич вчора у Брюсселі перед зустріччю глав урядів і міністрів закордонних справ ЄС.


Міністр ще раз підтвердив польським журналістам, що у Брюсселі він добивався того, щоб ЄС виступив зі спільною позицією щодо президентських виборів в Україні. „Було би дивно, якби в цей момент перед другим туром виборів в Україні ЄС не висловився. ЄС мусить сказати, наскільки важливим сусідом для нього є Україна,” заявив міністр. Він також навів позицію міжнародних спостерігачів на виборах, на думку яких кнадидати на виборах президента України не мали рівного доступу до ЗМІ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект