НОВИНИ

23.01.2009 | Єврокомісія підвищуватиме енергобезпеку, бо Україна і Росія втратили довіру
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

Єврокомісія планує інвестувати 3,5 мільярди євро у підвищення енергобезпеки, зокрема у мережу перерозподілу газу, тоді як Росія й Україна в очах Брюсселя змарнували "кредит довіри".


Відповідну програму дій, за інформацією видання, буде представлено наступного тижня у Брюсселі.


Серед головних поборників цього документу – глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. За його зізнанням, йому нечасто за часи політичної діяльності доводилося переживати настільки систематичне нехтування міжнародними зобов’язаннями, яке продемонстрували під час газової суперечки Україна і Росія.


Висновок Баррозу: Євросоюз у майбутньому не може покластися ані на безперебійні поставки газу, ані на його надійний транзит.


 
Голова Єврокомісії сподівається, що європейські політики зроблять висновки і змінять пріоритети спільноти в енергетичній політиці.


Вже починаючи з 2005 року у Брюсселі домагаються масштабної розбудови європейських газових і електромереж, а також зменшення енергетичної залежності від Росії.


"Поки усе було спокійно, до Єврокомісії як слід не дослухалися – уряди країн ЄС здебільшого вважали енергобезпеку суто національною прерогативою. Однак тяжка криза у постачанні російського газу змінила політичну ситуацію", - пише Handelsblatt.


Свою вразливість дуже болюче відчули, зокрема, такі країни як Словаччина і Болгарія. Без допомоги інших країн ЄС їм було не обійтися - в Єврокомісії у цьому побачили наочне підтвердження слушності своєї стратегії енергобезпеки.


Тепер, коли в умовах глобальної економічної кризи Єврокомісія готує проект масштабної програми пожвавлення кон’юнктури, левову частку грошей вирішили витратити на енергетичну безпеку. На ці потреби планують витратити 3,5 з 5 мільярдів євро.


Зокрема, 1,5 мільярди мають піти на будівництво додаткових газосховищ і подальше розгалуження газогонів, які мають сполучити між собою країни ЄС. Півмільярда планують витратити на підтримку будівництва "офшорних" вітрових електростанцій. Такі цифри наведені у документі Єврокомісії, текст якого має Handelsblatt.


Проте розподіл коштів у пакеті пожвавлення кон’юнктури поки неостаточний. Усе залежить від позиції урядів країн ЄС і Європарламенту. Крім енергобезпеки, Єврокомісія хоче інвестувати у розвиток сучасних телекомунікаційних мереж у регіонах зі слабкою інфраструктурою.


Остаточний список заходів і пріоритетів Баррозу представить 28 січня. Однак дискусія, як очікується, буде нелегкою. Зокрема, застереження висловили у Берліні, пише Handelsblatt. Німецькі урядовці вважають, що енергетичні інвестиції матимуть лише довгостроковий ефект, а заходи із пожвавлення кон’юнктури мають діяти якнайшвидше.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6457. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект