НОВИНИ

26.01.2009 | Військові конфлікти останніх двох десятиріч обійшлися країнам Близького Сходу 12 трлн доларів США - Strategic Foresight Group
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Військові конфлікти останніх двох десятиріч обійшлися країнам Близького Сходу, безпосередньо або опосередковано втягнутих у палестино-ізраїльський конфлікт, 12 трлн доларів США. Такі цифри подані в доповіді провідного науково-дослідного інституту Азії "Strategic Foresight Group".


Дослідження стало першим свого роду за останні 60 років, що дає повну оцінку вартості конфліктів на Близькому Сході на підставі 97 політичних, економічних, фінансових, соціальних, військових, дипломатичних, природоохоронних та інших параметрів.


Згідно з доповіддю, регіональні конфлікти заподіяли збитків половині доходів палестинців та ізраїльтян, які вони отримали б у разі укладання угоди в Мадриді 1991 року. Якби не війни, стверджують автори доповіді, середня ізраїльська сім'я щороку ставала б багатшою на 4,4 тис. доларів США, незважаючи на необхідність виплати компенсацій палестинським біженцям та витрат щодо переселення 150 тис. євреїв із Західного берега, а доход на душу населення на палестинських територіях становив би 2,4 тис. доларів США замість нинішніх 1,2 тис. доларів. Доходи Палестинської автономії та Ізраїлю зросли б вдвічі.


Тільки за останні 10 років (у доповіді не враховано збитки внаслідок останньої операції Ізраїлю "Литий свинець") війни забрали життя 5 тис. палестинців, знищили 20 млн кв.м сільськогосподарських земель і позбавили палестинське населення можливих доходів у розмірі 40 млрд доларів США, йдеться у дослідженні. Більш як 1,7 млн осіб із 4-мільйонного населення сектора Газа та Західного берега річки Йордан стали біженцями. Якщо сторони затяжного конфлікту не зроблять вибору, втрати триватимуть, зазначається в доповіді.


Іракці під час війн втратили третину всіх потенційних доходів. Якби не військові дії та пов'язані з ними руйнування, ВНП Іраку був би у 38 раз більшим і становив би 2,2 трлн доларів США, йдеться в доповіді. Крім того, безперервні конфлікти перетворили Близький Схід на найбільш мілітаризований регіон світу: на 300-мільйонне населення регіону припадає 5-6-мільйонна армія, що є найвищим показником на душу населення у світі.


Фінансових збитків зазнають також близькосхідні країни, які не є безпосередньо сторонами регіональних конфліктів. Зокрема, якби не було збройних конфліктів, кожна сім'я в Йорданії, змушена прийняти сотні тисяч палестинських біженців, щороку ставала б багатшою на 1,3 тис. доларів США, єгипетська сім'я - на 500 доларів США, саудівська - на 5 тис. доларів США.


У закінченні доповіді наголошується на необхідності переходу до мирного процесу та співробітництва, що веде до миру в регіоні. Це створить нові можливості для розвитку і комунікацій між суспільствами, робочі місця, залучить інвесторів, що стане імпульсом до нового етапу розвитку регіону.


Крім того, на думку авторів доповіді, стане можливим спільний розвиток релігійного туризму до святих місць в Ізраїлі і майбутньої незалежної Палестинської держави, що приведе до значного збільшення туристів у обох країнах. Зокрема, через війни Ізраїль у 2000-2006 рр. втратив 15 млрд доларів США потенційного доходу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2906. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект