НОВИНИ

30.01.2009 | Найбільш уражені газовою кризою країни ЄС отримують від Єврокомісії найменші суми для реалізації інфраструктурних проектів
Джерело - УКРІНФОРМ, EUobserver

Найбільш уражені газовою кризою країни ЄС отримують від Єврокомісії найменші суми для реалізації інфраструктурних проектів. Інформацію про це оприлюднило сьогодні європейське видання "EU Observer", яке отримало деталі розподілення невитрачених 5 млрд євро з бюджету ЄС.







Єврокомісія оголосила про намір спрямувати 3,5 млрд євро на реалізацію інфраструктурних проектів з метою зміцнення енергетичної безпеки Євросоюзу.


За даними "EU Observer", Болгарія і Словаччина, які зазнали найбільших втрат від газової кризи, отримають лише мінімальні суми: Болгарія - 25 млн євро на підтримку газопроводу Болгарія-Греція, Словаччина - 25 млн євро для поєднання власної енергетичної інфраструктури із мережами Угорщини. Головуюча в ЄС Чеська Республіка отримає лише 25 млн євро для будівництва додаткових сховищ газу.


Водночас, Польща отримає 80 млн євро на будівництво власних терміналів зрідженого газу, 250 млн для спорудження підземних сховищ для енергетичних відходів двоокису вуглецю, і ще 300 млн євро пакетної допомоги, яку буде розподілено між різними країнами ЄС для спорудження нових газопроводів та морських "енергетичних островів" з вітрових електростанцій. Такі країни, як Франція, Німеччина, Великобританія та Іспанія також отримають понад 100 млн євро кожна для реалізації регіональних проектів розвитку газових та електричних мереж.


Енергетичний пакет передбачає також "символічну" суму в 250 млн євро на підтримку проекту газопроводу "Набукко", загальна проектна вартість якого на сьогодні вже перевищує 8 млрд євро. Причому ці гроші не використовуватимуться як пряма інвестиція у виробництво, вони розглядаються як внесок у створення під егідою Європейського Інвестиційного Банку так званого "фонду розподілу ризику" для потенційних інвесторів, які матимуть бажання фінансувати проект газопроводу.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, проект "Набукко" на сьогодні має для ЄС стратегічне значення з огляду на необхідність диверсифікації джерел постачання та шляхів транзиту енергоресурсів.


Згадані пропозиції Єврокомісії будуть винесені на розгляд Ради ЄС 19 березня поточного року.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6255. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект