НОВИНИ

25.11.2004 | Посол Польщі: Україна привернула увагу всієї Європи
Джерело - Українська служба ВВС

Те, що відбувається в Україні, чи не вперше привернуло до неї увагу «перших шпальт європейських газет», - заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі та «Дзеркалу тижня» посол Польщі в Україні Марек Зюлковський.



Так само вперше Європа отримала серйозні свідчення того, що європейська інтеграція має серйозну підтримку серед українських громадян, і що європейські цінності для них дуже важливі.


Наразі Європа ставиться до українських виборів як до таких, що були сфальсифіковані, проте поки що не розглядає питання завпровадження якихось санкцій, сподіваючись на можливість політичного вирішення конфлікту.


Марек Зюлковський: Ми дуже просимо вашу владу переглянути результати виборів, процедуру проведення виборів, оскільки з того, що ми знаємо, вибори були нечесними, було так багато порушень, що це змушує думати про фальсифікацію виборів.
У вівторок наш президент на спеціальній прес-конференції дав подібну оцінку українським виборам, і закликав всі сторони цього конфлікту сісти за стіл переговорів.



У середу вночі він мав розмову із Леонідом Даниловичем, у середу вранці з Ющенком, після цього він розмовляв із Комісаром Соланою та Генеральним Секретарем Ради Європи , де, до речі, зараз головує Польща.



Дуже велике зацікавлення є в польських медіа, це є головною темою, яку обговорюють і політики, і журналісти. Зі своєї власної ініціативи до України вже прибувають деякі польські політики.
У четвер планується прибуття спеціальних посланників – 4 чи 5 осіб – від нашого президента. Вони хочуть поспілкуватися із всіма ключовими українськими політиками, наскільки це зараз можливо.


Довідка Бі-Бі-Сі: у четвер до України приїжджає перший президент демократичної Польщі Лех Валенса - лідер руху Солідарність, який добився повалення в Польщі комуністичного режиму і лауреат Нобелівської премії миру


Бі-Бі-Сі: Російські спостерігачі та дипломати дають іншу оцінку українським виборам. Чи відбуваються якісь консультації з Росією з приводу виборів в Україні?


Марек Зюлковський: У четвер проходить самміт Росія-Європейський Союз. І це питання, безумовно, буде обговорюватися, як з ініціативи ЄС, так і самої Росії.


Бі-Бі-Сі: Є інформація про те, що у європейських столицях обговорюється можливість запровадження економічних санкцій, не проти всієї України, а проти певних бізнесових структур. Чи це так?


Марек Зюлковський: Перш за все, у всіх спільних заявах від Європейського Союзу цього немає. У заяві польського керівництва цього також нема.
Поки що конфлікт є серйозним політичним конфліктом. Поки що говорити про якусь економічну площину, про якісь економічні інструменти впливу на ситуацію, є недоречним.
В Європейському Союзі чи в Раді Європи, чи в Польщі не думають про якісь економічні кроки. Поки що ми хотіли би, аби Україна, український політичний клас, суспільство взяли із досвіду Центральної Європи 15 років тому, - цю мирну атмосферу, це переконання, що свобода є вищою, ніж будь-які маніпуляції.
Може, ще прийде час згадати про економіку, але на це впливатиме остаточне розв’язання ситуації.


Бі-Бі-Сі: Тобто на відміну від США європейці не будуть відмовляти у візах деяким українських посадовцям?
 


Марек Зюлковський: Ні, ми не плануємо ніяких змін, і жодних списків ми не плануємо складати.


“Дзеркало тижня”: Чи правда, що Сполучені Штати намагалися провести консультації із новими членами Євросоюзу стосовно спільної позиції?


Марек Зюлковський: Консультації відбуваються постійно, зокрема, і в рамках Євроатлантичної спільноти. Але як США, так і Європейський Союз мають право на свою позицію. І ці позиції можуть дещо різнитися.
Але Україна стала і європейською, і світовою темою, якщо казати журналістською мовою, темою перших шпальт. Це найважливіша тема розмов європейських, євроатлантичних політиків.
З одного боку, ми бачимо конфлікт, але з іншого – ми бачимо доказ зрілості суспільства, і того, що європейські чи євроатлантичні цінності дорогі вашому суспільству, народу, і відмовитися від цього через якісь сумнівні результати виборів – це не той шлях.
І саме суспільство підказує, яким чином вирішувати цей конфлікт.


Дзеркало тижня”: Але все ж таки, якщо не буде доведено легітимність нового українського президента, західна спільнота все одно співпрацюватиме з ним?


Марек Зюлковський: З міжнародної чи світової практики, звичайно, коли вважається, що влада у якійсь країні не є цілком легітимною, зберігаються протокольні, дипломатичні контакти. Проте було б дуже важко говорити про якійсь особливий розвиток стосунків.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект