НОВИНИ

08.07.2009 | Життя після кризи – головна тема самміту "Великої вісімки"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу в італійській Аквілі розпочинається самміт країн "великої вісімки". Найважливішою темою наради є подальші пошуки виходу з фінансової та економічної кризи та спільна боротьба з її наслідками.




Обговорення проблем та наслідків фінансової кризи стоїть на першому місці у порядку денному саміту "великої вісімки" і, ймовірно, не випадково відбудеться саме у навчальному центрі італійської фінансової поліції у Аквілі. Ця зустріч має стати своєрідним продовженням світового фінансового саміту в Лондоні,  який відбувся на початку квітня.



Канцлер Німеччини Анґела Меркель, зокрема, має намір розпочати дискусію про повернення до курсу консолідації, так званої стратегії виходу. Йдеться про подальшу долю численних державних гарантій, а також про те, яким чином можна буде вилучити з обігу мільярдні суми грошей, які були інвестовані у ринки для їхньої стабілізації.



Учасники саміту не оминуть увагою і питання цінової політики на нафту та валютну проблему, зокрема майбутню роль американського долара. Крім того, країни "великої вісімки" за участі п’яти найважливіших країн з перехідною економікою хочуть ініціювати завершення наступного року багаторічних переговорів щодо усунення торгівельних перешкод, так званого раунду "Доха-Розвиток".



Ще один аспект - надання допомоги бідним країнам, а саме забезпечення їх засобами харчування та водою. У попередньому варіанті комюніке "великої вісімки" йдеться про намір підтримати ці країни аграрними інвестиціями. Експерти розраховують на суму в 15 мільярдів доларів.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект