НОВИНИ

23.09.2009 | 'Зволікання подібне до смерті' - Пан Гі-Мун
Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний секретар ООН Пан Гі-Мун заявив, що одноденний самміт з кліматичних змін дав нового поштовху спробам приборкати глобальне потепління.



Він додав, що з'явилася політична воля до укладення угоди на наступній зустрічі в Данії, що запланована на грудень.


"Кліматичні зміни - це той виклик, що визначає наш час. Цей самміт сигналізує про те, що світові лідери мають твердий намір прийняти цей виклик і досягти угоди в Копенгагені. Багато лідерів говорили пристрастно та із занепокоєнням про руйнівний уплив кліматичних змін, які вже позначаються на їх країнах", - заявив на кліматичному самміті в Нью-Йорку Пан Ґі Мун.


Реакція Сполучених Штатів


 
Кліматичні зміни загрожують вимиранням цілих популяцій тварин і навіть цілих країн


Президент Обама застеріг учасників самміту про те, що історія судитиме нинішнє покоління, якщо воно не спроможеться контролювати зміни клімату.


Він заявив, що попри зусилля та рішучі кроки деяких країн, проблема залишається надзвичайно гострою.


"Це - новий день, нова ера. І я гордий з того, що можу сказати, що Сполучені Штати зробили більше задля популяризації "чистої енергії" та скорочення забрудення вуглекислим газом впродовж останніх восьми місяців, аніж у будь-який інший час у нашій історії. Ми здійснюємо найбільшу досі інвестицію у відновлювальні джерела енергії. По всій Aмериці підприємці споруджують вітрові турбіни та сонячні батареї. Це проекти, які створюють нові робочі місця та нові галузі", - заявив Барак Обама.


Він також наголосив на необхідності угоди, яка дала б можливість усім країнам зростати та підвищувати рівень життя без загрози життю планети.


Обіцянки Китаю


 
Китай вважають одним із найбільших у світі забрудників довкілля


Китай, якого вважають за певними стандартами найбільшим у світі забрудником, пообіцяв скоротити викиди двоокису вуглецю, за що колишній американський віце-президент і захисник довкілля Ал гор похвалив китайське керівництво.


Виступаючи на самміті ООН, президент Китаю Ху Цзіньтао, заявив, що Китай готовий працювати з усіма країнами задля будівництва кращого майбутнього.


Пан Ху виклав наміри, до яких готова вдатися його країна.


"По-перше, ми посилимо наші зусилля в енергозбереженні та покращенні енергоефективності. До 2020 року ми будемо намагатися суттєво скоротити викиди СО2 на одиницю ВВП у порівнянні з рівнем 2005 року. По-друге, ми активно розвиватимемо відновлювальні джерела енергії та атомну енергетику. Ми будемо намагатися збільшити частку неорганічних видів палива у первинному споживанні енергії до близько 15-ти відсотків до 2020 року. По-третє, ми будемо енергійно засаджувати нові ліси. По-четверте, ми прискоримо наші зусилля у розвитку екологічно-дружньої економіки з низькими викидами двоокису вуглецю та з багатообертним використанням ресурсів", - заявив президент Китаю Ху Цзіньтао.


 













 



Кліматичні зміни



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект