НОВИНИ

21.12.2004 | У Центрально-Східній Європі до влади знову прийдуть праві
Джерело - ProEUROPA

Надії на те, що в травні чи вже восени 2005 року у Польщі відбудуться парламентські вибори і на них вірогідно переможуть партії правоцентристського спрямування, відповідають тенденціям у цьому регіоні Європи. Про це пише тижневик "The Economist".

Враховуючи низьку популярність партій лівоцентристського спрямування і пов’язані з ними скандали, утримання при владі цих політичних сил після виборів є малоймовірним, вважають автори публікації.

Видання пише, що поляки мають „сильний і виразний вибір”: або вони висловлять довіру правоцентриських партіям „Громадянська платформа” і „Право і справедливість”, або віддадуть голоси популістським політикам-євроскептикам – Лізі польських родин та „Самообороні.”

На думку журналу, шансів на перемогу Ліги та „Самооборони” менше, бо ці партії мали найвищий рівень популярності весною 2004 року, коли вони отримали політичну підтримку на побоюваннях громадян перед можливими негативними наслідками вступу Польщі до ЄС. Тоді як вступ до ЄС виявився корисним в тому числі і для селян – головного електорату „Самооборони”.

"The Economist" вважає, що результати виборів у Польщі здатні вплинути на весь регіон Центрально-східної Європи. Зокрема, тоді хисткій лівоцентристській коаліції в Чехії, яка має більшість у парламенті в один мандат, важко буде утриматись до кінця 2005 року. А в разі її розпаду, її місце посяде Громадянська демократична партія. А угорський соціалістичний уряд, вірогідно протримається у 2005 році, але вже наступного року поступиться місцем консерваторам, прогнозує видання.

Консервативні та популістські партії знову почали зміцнювати позиції в Центрально-східній Європі, оскільки правлячі ліві партії не виконали виборчих обіцянок”, оцінює ситуацію видання.

На думку видання, партії, які прийдуть до влади у Польщі, Чехії та Угорщині отримають владу у значно кращій економічній ситуації, оскільки ці країни матимуть доступ до структурних фондів ЄС, а рівень безпосередніх зарубіжних інвестицій залишиться досить високим. Ці чинники сприятимуть зменшенню безробіття, вважає видання.

"The Economist" також вважає, що зростатиме впевненість нових членів Євросоюзу і вони будуть схильні започатковувати дискусії у тих проблемних питаннях, які вони виокремлюватимуть з точки зору „сфери спеціальних інтересів”. Серед таких питань видання називає відносини з Україною та Росією.

Для довідки: Як вважають деякі експерти, перемога правих на виборах у Польщі не призведе до поглиблення відносин між Україною та Польщею. „Праві не будуть так сильно ангажуватися у проблеми України, як це робить нинішня польська влада і особисто президент Александр Кваснєвський”, зазначив один з польських політиків на правах анонімності. Водночас, представники правоцентристських партій „Громадянська платформа” і „Право і справедливість” вже зараз декларують підтримку європейським прагненням України.

Зокрема, представник польської партії „Право і справедливість” Казімеж Міхал Уяздовський вважає, що процес розширення Євросоюзу, а саме - перемовини з Туреччиною відвертають увагу ЄС від України, яка має з”явитися в об”єднанні раніше за Туреччину. А польський політик, голова парламентської фракції партії „Громадянська платформа” у Сеймі РП Ян Рокіта підтримує вступ до ЄС і Туреччини і України. За його оцінками, Україна опиниться в Євросоюзі не пізніше, ніж за 10-15 років. Євросоюз „більший, сильніший, в якому не домінують лише найбагатші народи Західної Європи, буде більш відкритим, сучасним”, вважає польський політик.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект