НОВИНИ

21.01.2010 | Противників НАТО в Україні стало менше 50 %
Джерело - Національний центр з питань євроатлантичної інтгерації України

Вперше від 2006 року частка тих, хто виступає проти вступу нашої країни в Організацію Північноатлантичного договору, стала меншою від половини населення України. Такі висновки можна зробити із загальноукраїнського опитування, проведеного Центром з інформаційних проблем територій Національної академії наук України 30 жовтня – 5 листопада 2009 року.


Обсяг пропорційної вибірки – 2746 респондентів, допустима похибка 1,5%. Відповідаючи на запитання "Як Ви ставитеся до можливого вступу України в НАТО?": 48,2 % – в основному не підтримали б такого кроку або були б категорично проти нього, 21,0 % – бачать у ньому і позитив і негатив, 19,6 % – сприймають його позитивно, або в основному позитивно. У 2008 році проти входження України до Північноатлантичного альянсу, згідно з дослідженням громадської думки, здійсненим зазначеним центром, було 57,0 % – населення і 22,8 % підтримували цей намір; у 2007 році – відповідно: 55,1 % – проти, 19,6 % – за; у 2006 році – 60,5 % – проти, 22,7 % – за. Опитування різних років проводилися за однаковою методикою, практично в одну й ту ж пору року, тому результати можна порівнювати без корекцій на можливі сезонні (зима-літо-осінь-весна) коливання громадської думки.


Відповідно до отриманих висновків протягом 2006-2009 років такі хитання в ставленні до можливого членства України в НАТО одночасно зростали, або одночасно зменшувалися: в 2007 році частки і прихильників, і противників вступу до Альянсу зменшилися, в 2008 році обидві ці частки зросли, в 2009 році знову зменшилися.


Таким чином, коливання відображають зміни поляризації громадської думки щодо даної проблематики, які відповідають активності її суспільного обговорення: в роки, коли воно йшло інтенсивніше, зростали частки як прихильників, так і противників, а в роки менш інтенсивного обговорення збільшувалась кількість тих, хто має нейтральне ставлення.


Найімовірніші основні причини того, що минулого року вперше за довгий період частка противників вступу в НАТО стала меншою 50 % від населення України стали наступні: зростання усвідомлення населенням стратегічних інтересів країни; менше використання теми НАТО у внутрішньополітичному протистоянні; зростання впливу молодшого покоління, що не має негативних упереджень щодо Альянсу й підтримує європейський шлях розвитку держави; менш жорстка зовнішня політика Президента США Барака Обами, що усуває підстави для звинувачень в агресивності всього блоку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект