НОВИНИ

26.03.2010 | Найефективнішим іноземним дипломатом в Україні став посол Франції
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Посол Франції Жак Фор очолив список найефективніших іноземних дипломатів в Україні. В першу трійку також увійшли посли Німеччини та Польщі. Рейтинг визначав київський Інститут світової політики – новостворена громадська організація, що спеціалізується на міжнародних відносинах. Директор інституту Альона Гетьманчук наголосила, що експерти оцінювали не публічність, а ефективність роботи послів. В інтерв’ю Радіо Свобода Жак Фор сказав, що йому подобається ставлення українських громадян до життя, і в цьому вони подібні до французів.



– Пане Фор, як почувається переможець дипломатичного конкурсу?


– Я здивований, тому що це висока відзнака. І відзнака не мене особисто, а всієї команди посольства Франції. Я знав про існування цього рейтингу і ми старалися в ньому фігурувати, але я не очікував на перше місце. І мене особливо радує те, що у Києві помітили роботу та наміри моєї країни в двосторонніх стосунках із Україною.


– Ви вже більше року працюєте в Україні. З якими стереотипами Ви сюди їхали, які з них розбилися?


– Важко повірити, але я приїхав сюди без будь-яких стереотипів. Я знав про Україну з книжок, але мій дипломатичний досвід підказував мені, що є різниця між книжками та реальним життям та роботою в країні. Отже, я досі вивчаю Україну: деякі речі мені подобаються, інші – імпонують менше. Кожного разу я намагаюся це виражати конкретно та спокійно. Але процес ще триває: країна така велика, що я ще досі не відвідав усі 24 області.


– Що вас найбільше здивувало в Україні? В чому її особливість?


– Я б сказав не здивувало, а що мені сподобалося – це ставлення українських громадян до життя, і в цьому вони подібні до французів: дружба, почуття гумору, привітливість, незважаючи на існуючі економічні проблеми, і бажання йти вперед та розвиватися.


– Які, на Вашу думку, складові хорошого дипломата?


– Відповідь на це запитання можуть дати наші міністри чи комісії інспекторів. Єдине, що я можу додати, що для професії дипломата, слід бути відкритим. Коли ви їдете за кордон, треба з усіма зустрічатися, знати всі аспекти не тільки політичного, але й культурного, економічного, соціального, спортивного життя країни. Необхідно всім цікавитися, якомога багато подорожувати і мати щонайбільше контактів із простими людьми, не тільки з офіційними особами.


– Які конкретні цілі ви ставите перед собою у двосторонніх стосунках України та Франції на наступний рік?


– Ще з часів проголошення Україною незалежності, французька влада завжди шукає можливості допомогти цій країні, скріпити її незалежність, забезпечити економічний, соціальний, політичний розвиток і наблизити Україну до Європейського Союзу. Щодо майбутнього, то французька сторона має волю та бажання продовжити політичних діалог із українською владою. Ми запросили Президента України та міністра закордонних справ відвідати Францію. З іншого боку, Україну відвідують і представники французької влади: двічі за кілька місяців приїздив секретар із європейських справ, існує величезне поле для культурної, економічної, адміністративної та технічної співпраці.


– Ви вже знаєте багато мов, чи збираєтеся Ви вивчити ще й українську?


– Я вже почав над цим працювати. Можу читати пресу, але поки я не наважуюся говорити, тому що, на жаль, першими на думку спадають російські слова.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект