НОВИНИ

15.07.2010 | Комітет ЄП схвалив законодавства із забезпечення поставок газу
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комітет з питань промисловості Європарламенту схвалив проект законодавства щодо безпеки постачання газу.


Проект доповіді Алєхо Відал КУАДРАСА (група народних партій, Іспанія) було схвалено на засіданні комітету 13 липня.

Згідно з проектом, ринкові механізми є найкращим захистом проти можливого переривання постачань газу в майбутньому. При цьому, національні плани попередження криз мають базуватися виключно на таких механізмах.

Передбачається, що такі національні плани мають бути розроблені країнами-членами протягом двох років з моменту набуття новим законодавством чинності.

Національні плани, передусім, мають забезпечувати захист населення від можливих криз. Крім того, країни-члени можуть також визначати додаткові категорії захищених користувачів газу, такі як малий і середній бізнес та основні соціальні сервіси. Разом з тим, категорії споживачів, що повинні бути захищені, мають споживати разом не більше 20% усього споживання газу в країні-члені ЄС.


Проект передбачає, що у випадку екстремально-низьких температур, газопостачальні компанії мають забезпечити постачання газу захищеним категоріям користувачів протягом семи днів пікового споживання та протягом 30 днів споживання високого попиту під час найхолодніших днів, або протягом 30-ти у випадку розладу в інфраструктурі постачань в середніх зимових умовах.


Передбачається, що країни-члени ЄС мають забезпечити, щоб у випадках проблем з найбільшими об’єктами газової інфраструктури, решта мережі забезпечувала можливість постачання газу в період “виключного високого попиту”, який, статистично, спостерігається один раз на 20 років.


Національні органи влади повинні будуть забезпечити це протягом 4-х років з моменту набуття законодавством чинності шляхом будівництва додаткових сховищ газу, забезпечення можливості газопроводів працювати в реверсному режимі, забезпечення зв’язків між трубопроводами в Європі і шляхом припинення залежності від одного зовнішнього постачальника газу. Транскордонні об’єднання газопроводів мають бути здійснені протягом трьох років з моменту набуття законодавством чинності.


Єврокомісія оцінюватиме національні плани і вимагатиме змін, якщо буде доведено, що вони не відповідатимуть планам інших країн-членів, або не можуть забезпечити безпеку постачання газу.


Передбачається також можливість запровадження країнами-членами ЄС механізмів надзвичайного реагування на кризи у випадках, якщо кризи з постачанням все-таки траплятимуться в періоди високого споживання газу.


Єврокомісія, згідно з проектом законодавства, отримає право оголошувати загальноєвропейський, або регіональний надзвичайний стан за запитом щонайменше двох країн-членів, які оголосили про надзвичайний стан на національному рівні. Під час надзвичайного стану Єврокомісія відповідатиме за швидкий обмін інформацією та за змістовність національних дій і координацію таких дій з третіми країнами.


В тексті також зазначається, що співпраця між наступними країнами може сприяти додатково забезпеченню безпеки постачання газу: Польща та країни Балтії; Іспанія, Португалія та Франція; Ірландія та Великобританія; Болгарія, Греція, Румунія; Данія та Швеція; Словенія, Італія, Австрія, Угорщина та Румунія; Польща та Німеччина; Франція, Німеччина, Бельгія, Нідерланди та Люксембург; Німеччина, Чехія та Словаччина.


Передбачається, що проект законодавства буде винесений для голосування в сесійному залі Європарламенту у вересні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект