НОВИНИ

20.07.2010 | Розслідування катастрофи літака Качинського: Польща поскаржилася ЄС на Росію
Джерело - Korespondent

Депутат Європейського Парламенту від Польщі Рішард Чарнецький закликає Європейський Союз посилити тиск на Росію для прискорення розслідування причин авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський, його дружина і багато представників польської політичної еліти.


Про це йдеться у зверненні депутата до Єврокомісії.


Депутат, який представляє в Європарламенті найпопулярнішу польську опозиційну партію Право і справедливість, звинувачує російську владу в халатному розслідуванні причин Смоленської трагедії.


"Російські прокурори затримують передачу документів у справі польської прокуратурі. Значна частина поляків вважає, що росіяни ведуть слідство недбало і, більш того, намагаються щось приховати", - йдеться у зверненні депутата до Єврокомісії.


Чарнецький, який є депутатом Європарламенту з часу приєднання Польщі до ЄС у 2004 році, також запитує Єврокомісію, чи має вона намір з'ясовувати обставини згаданої справи у росіян.


Зі слів депутата, Єврокомісія зобов'язана відповісти на його звернення до вересня.


"Звичайно, це форма тиску на Росію ... Це перше звернення (у цій справі) в Брюсселі та Страсбурзі, однак воно не буде останнім", - йдеться в заяві Чарнецького.


Між тим, 19 липня генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет повідомив, що фахівці розшифрували кілька десятків нових слів, які є в записах чорних ящиків урядового літака Ту-154, що розбився під Смоленськом. Прокурор заявив, що фахівці краківського інституту завершили роботу над зняттям шумів з отриманих з Москви записів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект