НОВИНИ

20.08.2010 | GAFTA: дії держави на ринку зерна підтривають позиції України
Джерело - УНІАН

Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами (GAFTA) 17 серпня направила 6 офіційних листів з негативною оцінкою затримки експорту зерна в Україні Президенту України Віктору Януковичу, прем`єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем`єр-міністрам Віктору Слауті і Сергію Тігіпку, міністру агрополітики Миколі Присяжнюку і голові Державної митної служби Ігорю Калетнику.


Gро це вчора на прес-конференції повідомив президент Української зернової асоціації Володимир КЛИМЕНКО.


За його словами, оскільки українське зерно не експортується, не виконуються умови контрактів українських компаній з GAFTA. Внаслідок цього, Україні в майбутньому загрожують судові позови.


Як ідеться в листі, GAFTA звернула увагу Світової організації торгівлі і Європейського Союзу на перешкоди експорту пшениці, які чинить Держмитслужба України.


На думку GAFTA, коли на ринку існують обмеження, встановлені владою, це робить значний вплив на міжнародну торгівлю. Бар`єри, що перешкоджають експорту трейдерами, суперечать основам СОТ, а недавні зміни в процедурі митного нагляду зернових вантажів майже повністю перекрили вільний потік сільськогосподарської продукції з України.


GAFTA зазначає, що для міжнародної торгівлі якість пшениці узгоджується між експортерами та імпортерами, і продукція підлягає тестуванню в портах вантаження незалежними сюрвеєрами для встановлення відповідності контрактній специфікації. “Тому перевірки, введені недавно Митною службою України, для того, щоб дізнатися мету використання зерна (як корми чи для випікання хліба), взагалі є зайвими», - підкреслює GAFTA. «У будь-якому разі, втручання в експорт є недоречним, оскільки продукція продається згідно із специфікацією її якості, і немає необхідності визначати мету продажу: як корми чи для випікання хліба», - підкреслюється в повідомленні.


Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами стежить за дотриманням принципів СОТ для збереження принципів вільної торгівлі і дуже занепокоєна останнім перебігом подій в Україні.


Крім того, В.КЛИМЕНКО повідомив, що "українське зерно чекають у Єгипті, Малайзії, на Філіппінах. За його словами, «ситуація, що склалася в Україні з експортом зерна, – точна копія 2006-2007 років», коли Україна у зв`язку із затримкою експорту мала світовий скандал. «І закінчилася ця історія тим, що ряд компаній подали позови до суду на Кабінет міністрів. Зерно простояло до Нового року і тоді збитки зернотрейдерів склали близько 100 млн. дол., а виробники зерна втратили 12 млрд. грн.», - сказав В.КЛИМЕНКО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект