НОВИНИ

30.10.2012 | Німецька преса: "Шлях на Захід для України поки що закритий"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Газета "Frankfurter Allgemeine Zeitung" аналізує європейські перспективи України після виборів до Верховної Ради:


"Після такого нищівного, але влучного вироку міжнародних спостерігачів про українські парламентські вибори шлях на Захід для України поки що закритий. Якщо в Києві незабаром не відбудеться докорінних змін, то вже напрацьована Угода про асоціацію між Україною та ЄС може перекочувати в архіви, як ілюстрація марних зусиль. Євросоюз не може діяти інакше, якщо він хоче зберегти довіру до себе як до спільноти, що базується на демократичних цінностях. Така ситуація є поганою для обох сторін, і ось з якої причини: збільшується ризик того, що президент Янукович, задля збереження своєї влади, заведе країну в російську орбіту. В такому разі демократичний розвиток України залежатиме від політичних розкладів не лише в Києві, а й у Москві."


Газета "Süddeutsche Zeitung" звертає увагу на політичну апатію виборців в Україні:


"Сумна реальність: жоден інший народ не розчарувався в своїй європейській мрії настільки сильно. Річ не у тому, що ця мрія зовсім зникла - боронь Боже! Прийом футбольного чемпіонату Європи, наприклад, спричинив в країні велику ейфорію. Але в цій самій великій країні чинилася наруга над золотим глянцем європейських цінностей, причому робили це як Янукович і його соратники, так і частина опозиції. Опозиція, довкола ув'язненої Юлії Тимошенко, взяла непоганий результат. Якщо врахувати масштабні виборчі махінації напередодні дня голосування, то партії, критично налаштовані до нинішньої влади, переконали майже половину виборців. Однак і цього замало. До нового повстання, другої Помаранчевої революції ще далеко. "


"Розчарування багатьох виборців призвело до найнижчої за весь час незалежності виборчої активності – 58 відсотків. Від цього розпачу отримали дивіденди екстремісти", - коментує газета "Welt":


"Комуністи, після довгої перерви, знову мають більше десяти відсотків голосів. Націоналісти вперше потрапили до парламенту. Тим не менше: демократична опозиція здобула солідну підтримку по всій країні, незважаючи на переслідування та ув'язнення багатьох політиків. Ще одним актором на політичній сцені став чемпіон світу з боксу Віталій Кличко. Отож, плюралізм в Україні зберігається. Брюссель та Київ тепер мають заново переосмислити, як далі бути із процесом отримання асоціації в ЄС, який застопорився. Україні потрібен сигнал: не лише на адресу сьогоднішнього президента, але й насамперед громадянам, які тут житимуть завтра".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект