НОВИНИ

16.04.2013 | Київ вимагає ревізії угод щодо ЧФ
Джерело - Сайт ЦВППБ

Минулої п'ятниці міністр оборони України Павло Лебедєв заявив, що Росія заморозила проект щодо спільної розробки та випробування нового військово-транспортного літака Ан-70, а також не реагує на ініціативи Києва щодо Чорноморського флоту, - пише Володимир Мухін у російській Независимой газете.
 
В Україні стверджують, що гальмування щодо Ан-70 обумовлене лобізмом розробників російського військового транспортника Іл-476. А неувага до питань розвитку ЧФ у Севастополі пов'язане, мовляв, з орієнтацією Росії на розвиток власної військово-морської бази в Новоросійську. Виходить, це нові ознаки кризи у російсько-українських військових відносинах, які, здавалося б, після відходу Віктора Ющенка налагодилися.
 
Звертає на себе увагу той факт, що міністр оборони України Павло Лебедєв про претензії до Росії заявив журналістам, перебуваючи на міжнародній виставці у Бразилії. Хоча до цього про нові перспективи спільного оборонного співробітництва у позитивному ключі йшла розмова зовсім нещодавно - 22 березня, коли у Москві з візитом перебував начальник Генерального штабу - головнокомандувач збройними силами України генерал-полковник Володимир Замана. Після цього на території Криму за згодою українського військового керівництва були проведені визнані успішними перевірочні навчання кораблів і сухопутних сил ЧФ. Ці маневри в Києві не були сприйняті з тривогою, хоча опозиція і висловлювала обурення. Тепер глава оборонного відомства України несподівано заявив про своє невдоволення ситуацією довкола ЧФ і щодо інших аспектів військово-технічного співробітництва з Москвою.
 
В Україні стверджують, що гальмування щодо Ан-70 обумовлено лобізмом розробників російського військового транспортника Іл-476



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект