НОВИНИ

13.06.2013 | Американські експерти констатують віддаленість США від врегулювання придністровського конфлікту
Джерело - УКРІНФОРМ



США, які беруть участь у переговорах щодо придністровському конфлікту у форматі "5+2", мають невеликий вплив та інтерес щодо врегулювання цього затяжного конфлікту.

Таку думку висловили американські експерти під час засідання у Києві Стратегічного дискусійного клубу на тему: "Роль України у вирішенні затяжних конфліктів", передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"США мало що можуть зробити в рамках даного конфлікту", - вважає старший аналітик вашингтонського фонду Jamestown Foundation Володимир Сокор.

На його переконання, значною мірою врегулювання пов'язано з "монополією" на вирішення подібних конфліктів з боку Росії. При цьому експерт вважає, що конфлікт у Придністров'ї - це не лише внутрішній конфлікт Молдови, а "російсько-молдавський конфлікт". "Росія підтримує свою військову присутність і впливає на вирішення конфлікту таким чином. Можна сказати, що це російсько-молдавський конфлікт, що розділяє територію по річці Дністер", - вважає Сокор. Експерт також оцінює як "незначний" рівень успіху України як головуючої країни в ОБСЄ з урегулювання придністровського конфлікту. На його переконання, головним чином це пов'язано з принципом прийняття рішень в організації на основі консенсусу. "А досягти консенсусу - це примиритися із позицією Росії", - прокоментував він.

Заступник директора програми з питань Росії і Євразії Фонду Карнегі (США) Метью Рожанськи також вважає, що придністровський конфлікт не становить особливого інтересу для Вашингтона. "Американським представникам дуже важко літати через океан і вирішувати такі питання у таких регіонах, де американці ніколи не були і нічого про ці регіони не знали. Перш за все, це ваша відповідальність", - вважає він. Експерт також зазначив, що на цьому тлі Росія "є дуже потужним гравцем, однак, на жаль, грає трохи не в ті ворота".

Водночас експерт американського Фонду Карнегі вважає, що Україна має значний вплив на прогрес у врегулюванні конфлікту у Придністров'ї, однак "не бере настільки активну участь, яку вона могла би брати". "Україна має певний вплив на ситуацію, і її роль значна. Думаю, що це одна зі сторін, що має вплив на прогрес у цій ситуації", - зазначив він. Рожанськи додав, що врегулювання конфлікту залежить від політичної волі сторін конфлікту, а також Москви.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект