НОВИНИ

19.07.2013 | Угорщина хоче достроково повернути кредити МВФ і ЄС
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"



Угорщина хоче достроково повернути кредити Міжнародному валютному фронту і Європейському союзу. У листі на ім’я директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард Нацбанк Угорщини також пропонує закрити представництво МВФ у Будапешті. На світових фінансових ринках ця вістка викликала пожвавлення серед інвесторів, які хочуть вкладати гроші в угорську економіку.
 
Недавно призначений на посаду голови Національного банку Угорщини Дьєрдь Матолчі переконаний, що Угорщина зможе розрахуватися з МВФ і Євросоюзом за надані ними у 2008 році кредити ще до кінця поточного року. Покращення фінансово-економічної ситуації в Угорщині, а також зменшення бюджетного дефіциту нижче від трьох відсотків робить можливим такий крок, переконані в Будапешті.
 
«Угорщина прискорить виконання своїх фінансових зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом», – підтвердив голова Національного банку Угорщини Дьєрдь Матолчі. Він також вважає, що в цьому зв’язку було б доцільно закрити місію МВФ у Будапешті, тим більше, що повноваження керівника цього представництва Ірини Іващенко збігають наприкінці серпня 2013 року.
 
Вільні кошти вкладуть в інвестиційні проекти
 
Угорщина має непогашені кредити перед МВФ та Євросоюзом на суму близько трьох мільярдів євро. Попри те, що позичав гроші у 2008 році ліволіберальний уряд на чолі з Ференцем Дюрчанем, віддавати довелося вже коаліції консерваторів під началом Віктора Орбана.
 
Після 2011 року угорці з випередженням графіку виплатили міжнародним кредиторам по рахунку понад 11 мільярдів євро. Упродовж 2008-09 років, коли економіка Угорщини, поряд з Румунією, Україною та деякими іншими державами, зазнала перших відчутних ударів світової фінансової кризи, до Угорщини надійшли валютні транші на суму 14 мільярдів євро із обіцяних 19 мільярдів. Переказ решти грошей у МВФ та Євросоюзі пов’язували із результатами проведення угорським урядом економічних та соціальних реформ.
 
Але очікуваних 5 мільярдів євро в Угорщину так і не надійшли, оскільки угорські консерватори відмовилися виконувати низку вимог МВФ. За останні 2,5 роки неодноразові спроби домовитися робили як угорська сторона, так і керівники делегацій МВФ. Угорщину на той час цікавили дешеві кредити під економічні проекти, але не приваблювала перспектива урізати зарплати бюджетникам, відмовитись від дотування соціальної сфери і розширити можливості приватного бізнесу. Отож кожна сторона так і залишилася при своїх інтересах. Урешті-решт Угорщині довелося шукати інших шляхів виходу із кризи.
 
«Це їй вдалося: країна платоспроможна, постійно випускаються державні цінні папери. Угорщина здатна обслуговувати свої фінансові борги за рахунок внутрішнього і зовнішнього ринку. За таких умов нема потреби у нових кредитах МВФ», –  робить висновок аналітик будапештського Центру економічних досліджень «Сазадвейґг Дьєрдь Барца.
 
Тим часом міністр економіки Угорщини Мігай Варга вже заявив, що повернувши кредити МВФ і Євросоюзу, його країна матиме більше вільних коштів для інвестування угорської економіки.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект