НОВИНИ

14.01.2014 | Греція опікуватиметься енергетичною безпекою ЄС і хоче стати енергетичним центром
Джерело - Українська енергетика



Греція, до якої перейшло головування в Європейському Союзі до червня, заявила, що просуватиме посилення енергетичної безпеки блоку 28 країн і повністю підтримує підхід Європейської Комісії до російського енергетичного гіганта «Газпром».


Міністр енергетики Греції Яннім Маніатіс заявив, що першою колоною для європейської енергетичної безпеки є підтримка ініціатив з диверсифікації постачання газу, включаючи газ з Каспійського моря та поступова імплементація «Південного коридору».


За його словами, «інтерконнектору» для великих трубопроводів є ключовими помічниками енергетичній безпеці Європи. Зокрема, він згадав про Транс-Адріатичний трубопровід (ТАР) та Інтерконнектор Греція-Болгарія. «Ці інтерконнектори є вибором, що об’єктивно застосовує енергетичну безпеку Європи», сказав Маніатіс.


Другою колоною європейської енергетичної безпеки, за його словами, є нещодавні події пов’язані з розвідкою нафти в східному Середземномор’ї.


«Я би хотів наголосити, що відмінна співпраця між Грецією, Кіпром та Ізраїлем формує нові політики енергопостачання в Європу і надсилає доволі багатообіцяючий месидж», зазначив він.
Маніатіс назвав «Проекти спільного інтересу» третьою колоною та зазначив, що вони будуть втілюватися за участі Греції.


«Це питання є пріоритетом і формується через амбіцію Греції стати енергетичним центром більшого регіону… ми сподіваємося, що Неформальна зустріч міністрів енергетики візьме до увагу, що формується нові джерело енергопостачання для Європи», додав Маніатіс.


Щодо «Південного потоку» міністр заявив таке: «Ми погоджуємося і стратегічними планами Європейської Комісії, яку ми підтримували всі ці роки, як було у справі з «Південним потоком»». «В якості плану ідея була на слуху з 2007 року. Компанія зробила багато і, як ви вже знаєте, Греція підписала угоду з російською компанією. Після цього, «Газпром» скасував південну гілку та уклав нові угоди, зосереджені на північній».


«Досі не зрозуміло, що саме станеться з Південним потоком», зазначив він.


«Позиція Європейської Комісії щодо цього питання є достатньо ясною: «Газпром» має чітко окреслити свої плани, за яких умов компанія працюватиме в ЄС», додав він.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект