НОВИНИ

12.03.2014 | В США тривають дебати щодо "газової" допомоги Україні
Джерело - Українська енергетика

Як пише Deutsche Welle, протягом багатьох років Державний департамент США допомагав Україні скоротити енергетичну незалежність від російського газу. Разом з тим, Конгрес прагне прискорити цей процес.


 


Енергоносії є зброєю в новій холодній війні, пише видання. Кримська криза лише підтверджує цю думку, особливо в рядах республіканців. Як заявив консервативний конгресмен Роберт Піттенгер, головним завданням США є підтримка енергетичних потреб Європи і України.


 


Як й інші члени Конгресу, він хоче допомогти країнам Східної Європи подолати залежність від російського газу – зокрема, через поставки скрапленого газу із США та союзників на Близькому Сході, таких як Кувейт.


 


"Є деякі інфраструктурні та логістичні питання, які ми повинні вирішувати", сказав Піттенргер, який є головою Робочої групи Конгресу з питань тероризму і нетрадиційних воєнних дій. "Але я вважаю, що найближчим часом ми могли б зробити це".


 


Як стверджують республіканці, криза у Криму є достатньою причиною, щоб швидко затвердити відповідні  проекти з експорту скрапленого газу США.


 


Разом з тим, Deutsche Welle відзначає, що навіть затверджені проекти експортних СПГ-терміналів у США знаходяться на ранніх стадіях будівництва. Наступного року буде запущено лише один новий об’єкт, що споруджується в Луїзіані. Решта, як очікується, почнуть роботу не раніше 2017 року.


 


По той бік Атлантики не краще – термінали на прийом СПГ існують сьогодні тільки у Бельгії, Франції, Іспанії та Нідерландах.


 


Інший підхід сповідує колишній посол США в Україні, а нині голова Бюро з енергетичних ресурсів Держдепу Карлос Паскуаль.


 


"В результаті змін на світовому газовому ринку, ми все більше спостерігаємо появу глобального типу організації газового ринку, і тому вся наша аналітика щодо європейських газових питань має розглядатися у набагато ширшому контексті", сказав він. "Тому що газові питання більше не підпорядковують географії, вони стають глобальними".


 


Як повідомив Паскуаль, за останні три роки його відомство допомагало Україні знизити залежність від російського газу на третину, до нинішнього рівня 60%.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект