НОВИНИ

27.08.2014 | Екс-міністри США закликають Вашингтон надати військову допомогу Україні
За матеріалами - Голосу Америки

Два колишні високопоставлені члени уряду США, що відповідали за зовнішню політику і національну безпеку, закликали адміністрацію президента Барака Обами надати військову та економічну допомогу Україні в рамках «стратегічного підходу», який дозволить США захищати свої інтереси в регіоні.


Вільям Перрі - міністр оборони в адміністрації Білла Клінтона - і Джордж Шульц – Lержавний секретар в адміністрації Рональда Рейґана - виклали свою позицію у спільній статті, опублікованій в газеті Wall Street Journal.


Сьогодні ці колишні державні діячі є старшими науковими співробітниками Стенфордського університету в Каліфорнії.


Колишні чиновники виступили з різкою критикою нещодавнього рішення Росії відправити гуманітарний конвой на схід України, заявляючи, що подібними діями Росія порушує територіальну цілісність України і відступає від Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким Москва погодилася її поважати.


«Сформована ситуація вимагає уваги і дій, - пишуть Перрі і Шульц. - Необхідності відправляти в Україну американські війська немає, оскільки ця країна володіє власними значними сухопутними силами. Однак ми - НАТО або США, якщо НАТО не захоче цього робити - повинні допомогти українцям з навчанням персоналу і спорядженням, яке може підвищити ефективність дій їхніх військ і дозволить їм захищати свою країну».


«Своїми діями ми допоможемо Україні і також дамо зрозуміти Росії, що ми захищатимемо свої інтереси і інтереси країн, чия територіальна цілісність знаходиться під загрозою», - вказують колишні міністри США.


Перрі та Шульц також вважають, що США повинні надати гарантії державам Балтії, розмістивши війська в цих країнах на ротаційній основі.


«Ми вважаємо, що повинна існувати незалежна Україна з непорушною територіальною цілісністю, - пишуть вони. - Допомогти Україні стати життєздатною правовою державою з процвітаючою економікою буде важким, але вкрай важливим завданням. Це стане кращою відсіччю Росії, а в довгостроковій перспективі - кращим стимулом для розвитку аналогічних подій в Росії».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект