НОВИНИ

13.07.2005 | Реформа Ради Безпеки зіткнулася з масою проблем
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як і передбачалося, з початку цього тижня  Генеральна Асамблея Організації Об”єднаних Націй приступила до обговорення  проекту резолюції про розширення складу Ради Безпеки. Попри довгоочікуваність і актуальність цього питання  в порядку денному сесії воно стоїть 53-ім пунктом. 


Від імені  четвірки держав, які добиваються постійного членства в Раді Безпеки, – Бразилії, Німеччини, Індії та Японії – виступив постійний представник Бразилії при ООН  Рональдо Мота Сарденберг. “Розвиток подій останніх років наглядно демонструє, що реалії балансу сил у світі дедалі частіше нагадують 1945 рік,”- сказав він, представляючи проект резолюції.


Підкреслюючи, що структура міжнародної безпеки  безнадійно застаріла, бразильський дипломат підсумував:  “Якщо  Рада Безпеки  має намір ефективно виконувати свої завдання, необхідно здійснити її кардинальну реформу”.


“Група чотирьох”, як відомо, пропонує збільшити склад цього важливого органу ООН з 15 до 25.  Шестеро нових членів повинні отримати постійний статус. Квоти мають розподілитися таким чином:  по два місця за Азією й Африкою та по одному – за  Західною Європою та Латинською Америкою.  


Утім, в кулуарах ООН набирає популярності й опозиційна ініціатива.  “Група п”яти”, тобто, п”ять країн – Італія, Канада,Пакистан, Іспанія та Мексика – пропонуть обмежити реформу  відкриттям десяти додаткових місць для непостійних членів. Найрішучіше проти розширення Ради Безпеки виступають Сполучені Штати Америки і Китай. А найбільшим каменем спотикання в обговоренні цієї проблеми  залишається  питання  про право вето для нових членів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект