НОВИНИ

20.02.2015 | Європа входить у нову та небезпечну добу
За матеріалами - Голосу Америки



Європейці не усвідомили наслідків втрати Україною своєї територіальної цілісності, пише Джуді Демпсі з Carnegie Europe. Своєю кволою відповіддю на російську агресію Євросоюз знехтував правилами, що діяли після закінчення «холодної війни», вважає політолог.

«Європа входить у нову та небезпечну добу, до якої вона зовсім не готова», – пише вона.

Європейські лідери досі чіпляються за ідею «м’якої сили» у відносинах з Росією, але водночас кілька європейських урядів приєдналися до коаліції під проводом США для боротьби з «Ісламською державою». Таку різницю в підходах міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Леєн пояснює тим, що у випадку з ісламськими терористами немає з ким домовлятися, а в особі Путіна, за її словами, Захід має партнера для переговорів, пише Демпсі.

Кілька європейських лідерів (Віктор Орбан в Угорщині, Алексіс Ципрас у Греції та Мілош Земан у Чехії) надто лояльні до Путіна та підривають єдність Євросоюзу, пише аналітик.


«Однак на кону перебуває ще важливіше питання: небажання Європи захищати територіальну цілісність України встановило прецедент». І причина нерішучості ЄС полягає не тільки в остраху загострення збройного протистояння в разі надання зброї Україні, пише авторка. Річ ще й у тому, що більшість європейських урядів не вважають, що територіальна цілісність України важлива для безпеки їхніх країн.

«Для більшості європейців війна в Україні – на відміну від «Ісламської держави» – не загрожує їхньому способу життя та цінностям. Однак війна вже поставила під питання європейські цінності та принцип непорушності кордонів. Хто з європейських лідерів може це заперечити?», – задає риторичне запитання аналітик.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3050. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект