НОВИНИ

28.04.2015 | Захистом США від ядерних ракет може зайнятись Японія
Джерело - Голос Америки



США та Японія змінюють формат військової співпраці. Японія, серед іншого, зможе використовувати свої збройні сили на глобальному рівні. Про це йдеться у спільній заяві представників Японії та США за наслідками зустрічі у Нью-Йорку у понеділок.

У заяві відзначається, що альянс США та Японії лишатиметься "фундаментом миру та стабільності у Тихоокеанському регіоні", але також служитиме “платформою для більш стабільного міжнародного безпекового середовища".


 Напередодні у Вашингтоні високопосадовець Пентагону на умовах анонімності назвав нові угоди між США та Японією "проривом".

“Це полегшує раніше накладені на Японію обмеження, і означає, що Японія зможе збивати ракети, які прямують до США, якщо сама Японія у цей час не є ціллю ракетного удару", - відзначив представник Пентагону.


Угоди також передбачають, що Японія братиме активнішу роль у міжнародних миротворчих операціях, подоланні наслідків стихійних лих та гуманітарних операціях.

Передбачається також, що обидві сторони посилять співпрацю у галузі оборонних технологій.


Експерти очікують, що зміна характеру альянсу Японії та США викличе занепокоєння у Китаю.


“Китай не зрадіє змінам у доктрині, чи угодах, які визначають характер співпраці військових Японії та США. Китай може назвати ці дії проявом "мілітаризму". Мовляв, США підтримує латентні пориви Японії до створення імперії, які приписують прем'єру країни Сіндзо Абе", - розповів Джеймс Гарді, редактор безпекового видання "IHS Jane's Defense Weekly".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект