НОВИНИ

29.08.2005 | Ситуація навколо переговорів з Туреччиною є невизначеною
Джерело - EUobserver

Після завершення літніх відпусток, в четвер, ЄС розпочне підготовку до переговорів із Туреччиною на зустрічі міністрів закордонних справ. Природа цієї зустрічі, на якій не буде прийнято жодних формальних політичних рішень, надасть шанс для проведення більш відвертих дискусій з цього вкрай важкого питання.


Така нагода може розвіяти сумніви, які оточують переговори, та які стали більш гострими під час літніх місяців. В п'ятницю, 26 серпня, була додана ще більша невизначеність після заяв, що пролунали з Парижу.


Президент Ширак, який донедавна був сильним прихильником початку переговорів з Анкарою, почав вагатися та пов'язувати позицію Франції з необхідністю визнання Туреччиною Кіпру. Технічно, це не є критерієм для початку переговорів з ЄС, хоча було зрозуміло, що Туреччину можуть змушувати це зробити після початку переговорів.


Під час літніх місяців Анкара погодилася розширити митну угоду на цілий ЄС, включаючи Кіпр, але додала декларацію, в якій чітко вказано, що це не означає формальне визнання Кіпру. На майбутню зустріч Європейська Комісія готує відповідне правове тлумачення даної декларації.


Але, найбільша невизначеність походить від Німеччини, яка перебуває в очікування загальних виборів 18 вересня. Як відомо, основний претендент на перемогу Анхела Меркель, разом із своєю партією, виступає проти членства Туреччини в ЄС. Тому, якщо лідери Німеччини та Франції додадуть суперечок в дану ситуацію, тоді, дуже ймовірно, що переговори можуть вчасно не розпочатися.


Іншим питанням, яке може додати напруги, стане дискусія щодо заявки про членство Хорватії. Загреб сподівався розпочати переговори з ЄС ще в березні, але не зробив належних зусиль для знаходження генерала Анте Готовіна.


Для деяких країн, зокрема, Австрії, яка підтримує членство Хорватії, буде складно надати згоду на початок переговорів із Туреччиною, коли перспективи Загреба залишаються незрозумілими.


Всі ці моменти підсилюються тим, що до сих пір не має мандату для ЄС для ведення переговорів з Туреччиною. Для цього повинне бути отримана згода від усіх країн-членів. Що найбільш цікаво - до 3 жовтня не планується формальної зустрічі на рівні міністрів для надання мандату для відкриття та ведення переговорів.


Такі обставини надають сильної головної болі для британського головування, яке наполягає на своєчасному початку переговорів. Туреччина, а також залишається непохитною щодо вчасного початку переговорів. 


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект