НОВИНИ

08.04.2016 | "Панамський скандал" сильніше вдарить по Порошенку, ніж по Путіну - The Economist
Джерело - УНІАН



У Кремлі заздалегідь знали, що документи Mossack Fonseca будуть опубліковані. Ще в березні прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков спрогнозував спроби "розгойдування човна" напередодні виборів у Росії. Про це йдеться у статі The Economist.

Автори відзначають, що коли з'явилися "панамські документи", які оприлюднили $ 2 млрд, які ведуть до оточення Путіна, керівництво РФ видихнуло з полегшенням.

"Ми очікували більш приголомшливих результатів," - сказав Пєсков

"Темні справи" президента не викликали ні подиву, ні роздратування у більшості росіян. Лише кілька активістів опозиції вийшли на акцію протесту в центрі Москви 5 квітня, які зрештою були швидко затримані.

Як нагадує The Economist, близько 76% жителів країни вважають, що влада корумпована, 66% говорять, що Путін несе значну або повну відповідальність за корупцію на високому рівні. Однак він залишається у безпеці. Також про виявлені папери мало йшлося і на державних телеканалах, вони згадувалися переважно в в рамках "інформаційної війни" проти Путіна, "роботи самого Державного департаменту США.

Проте для українського президента Петра Порошенка "панамські документи" можуть виявитися набагато більш руйнівними. Видання нагадує, що глава держави пообіцяв продати свою компанію Roshen після перемоги на президентських виборах в 2014 році, а на початку цього року оголосив, що він передав свої активи в сліпий траст. Замість цього, як свідчать документи, вони були перенесені до офшорів Британських Віргінських островів.

"З юридичної точки зору пан Порошенко може мати пояснення. Його колеги припускають, і деякі експерти сходяться на думці, що компанія BVI, створена на його ім'я, була не більше ніж засобом для передпродажної реструктуризації Roshen. Згідно з документами, Порошенко не зловживав для свого збагачення", - пишуть автори матеріалу.

Однак з політичної точки зору - це гігантська проблема для президента, який обіцяв очистити політичну систему своєї країни, наголошує видання. Викриття "панамських документів" також мало допомогли Україні в Нідерландах, де виборці переважною більшістю голосів відхилили торговельну угоду між Україною та ЄС на референдумі 6 квітня.

"Панамський скандал" відбувся у "чутливий" момент для Києва, адже урядова криза тягнеться вже більше місяця. Переговори щодо формування нової коаліції в парламенті і заміни прем'єр-міністра Арсенія Яценюка - знову під загрозою. Водночас дострокові парламентські вибори виглядають більш імовірними", - робить висновок видання.


Детальніше: http://www.unian.ua/politics/1313591-panamskiy-skandal-silnishe-vdarit-po-poroshenku-nij-po-putinu-the-economist.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект