НОВИНИ

10.05.2016 | "Космічний конфлікт": У США занепокоєні розвитком "протисупутникової зброї" Росії і Китаю
За матеріалами - УНІАН



Про це пише The Washington Post, посилаючись на працюючих у відомстві чиновників.

Як зазначає газета, у відомстві побоюються, що його військові супутники можуть стати легкою здобиччю в умовах, коли Росія і Китай розробили технології, здатні зруйнувати оборонну інфраструктуру США в космосі. Командуючий Стратегічним командуванням США Сесіл Хейні заявив, що доступ до комічних технологій вже мають Північна Корея, Іран і деякі ісламістські організації. «Ми повинні зрозуміти, що, незважаючи на наші зусилля, майбутній конфлікт може початися або розширитися в космосі», — сказав Хейні.

Про загрозу з боку Москви і Пекіна говорять і в інших відомствах. Так, помічник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями Френк Роуз під час останнього виступу заявив про стурбованість у зв'язку з розвитком Росією і Китаєм протисупутникової зброї». При цьому, за його словами, у Вашингтоні прагнуть запобігти поширенню конфлікту в космосі. «У можливому космічному конфлікті не зацікавлений ніхто», — підкреслив Роуз.

«Кожна військова операція, яка сьогодні відбувається у світі, критично залежить від космосу, в тій чи іншій формі, — зазначив Джон Хайтен, командувач військово-космічними силами США. — Чи усвідомлюють наші громадяни в повній мірі залежність від космосу або ні, інша частина світу дуже уважно спостерігає за нами».

Після випробування Китаєм ракети, яка досягла віддаленої орбіти, де знаходяться головні військові супутники США, в тому числі, використовувані для таких завдань, як управління високоточними авіабомбами і спостереження за противником, Вашингтон щорічно витрачає мільярди доларів на вдосконалення технологій. Хайтен назвав апарати, що знаходяться на віддалених орбітах «найціннішою нерухомістю в космосі».

Зараз представники оборонного відомства зосереджені на розробці технологій, які дозволять захищати супутники, а також стежити за діями противника. Чиновники також планують відправляти в космос супутники меншого розміру, які значно важче відстежити.

В цьому році Пентагон має намір витратити на космічні програми $22 млрд. Ще $5 млрд будуть інвестовані в комічні навчання. За відомостями газети, в цю суму входять $2 млрд, які спрямують на так званий «космічний контроль», який включає, в тому числі, засекречену програму наступальних дій.


Детальніше: http://www.unian.ua/world/1340433-kosmichniy-konflikt-u-ssha-zanepokoeni-rozvitkom-protisuputnikovoji-zbroji-rosiji-i-kitayu.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект