НОВИНИ

10.11.2017 | Дії США можуть підштовхнути Іран до створення ядерної зброї - президент Франції
Джерело - УНІАН

Тиск з боку Сполучених Штатів Америки щодо необхідності перегляду угоди щодо ядерної програми Ірану може підштовхнути Тегеран до створення власної ядерної зброї. Таке занепокоєння висловив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю журналу Time, опублікованому у четвер, 9 листопада, переадає Deutsche Welle.

"Якщо ви хочете припинити будь-які зв'язки з Іраном у питанні його ядерної активності, ви створите нову Північну Корею, - зазначив Макрон. - Якщо ви припините угоду 2015 року, якою є ваші інші варіанти? Розпочати війну? Атакувати Іран? Я гадаю, що це призвело б до божевілля у цьому регіоні". Президент Франції висловив переконання, що досягнута понад два роки тому угода є "найкращою можливою угодою щодо Ірану".

Макрон зазначив, якщо США скасують її, то це матиме негативні наслідки. "І раптово ви отямитесь через десять-дванадцять років, не маючи жодного контролю, а (Іран) матиме ядерну зброю", - попередив лідер Франції.

Раніше Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договору щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід з договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані в рамках договору щодо іранської атомної програми.

Детальніше: https://www.unian.ua/world/2235126-diji-ssha-mojut-pidshtovhnuti-iran-do-stvorennya-yadernoji-zbroji-prezident-frantsiji.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект