НОВИНИ

22.12.2005 | Німецький політолог думає, що Брюссель покарає Росію за «українське питання»
Джерело - ProEUROPA

Ескалація конфлікту між Росією та Україною у газовому питанні є початком нової епохи у європейсько-російських відносинах, яку можна назвати «холодним миром».
 
Про це пише у виданні «Die Welt» німецький політолог Олександр Рар.
 
На його переконання, Росія відчуває себе відкинутою Заходом в азійському напрямку.
 
Серед причин погіршення відносин з Росією політолог називає і прийняття до Євросоюзу країн колишнього Варшавського договору, що призвело до того, що політика ЄС через позицію її нових членів стала більш критичною до Росії. Це, на переконання німецького аналітика, спричинило настання нового «льодовикового періоду» у відносинах. Окрім того, підтримка Заходом української помаранчевої революції була трактована Москвою як зазіхання на її зону впливу. Москва втратила вплив на Північному Кавказі та в Грузії, а трубопровід Баку-Джейхан зменшив монополію Росії у енергетичних поставках до Європи.
 
У відповідь Росія посилює військову співпрацю в рамках Шанхайської організації співробітництва (створена 2001 року Росією, Китаєм, Казахстаном, Киргизією, Таджикистаном, пізніше до них приєднався Узбекистан).
 
Натомість США намагаються зміцнити відносини НАТО з Україною і витиснути росіян з Криму. Також Рар пише, що США підтримали створення Спільноти демократичного вибору, ціллю якої є послаблення Москви та СНД.
 
Разом з тим політолог вважає дуже успішним проектом російсько-німецьку ініціативу побудови газопроводу по дну Балтійського моря в обхід України як головної транзитної держави для поставок російського газу в Європу. Експерт пригадує також спроби “Газпрому” змінити ціну газу для України і відповідь на це Києва, який погрожує пов’язати це питання з перебуванням Чорноморського флоту Росії в Криму.
 
«ЄС не може втручатися в російсько-український конфлікт, коли сам ЄС добивається від Москви встановлення на російському ринку світових цін в енергетиці, висуваючи це умовою прийняття Росії до СОТ. Брюссель однак намагатиметься покарати Росію на міжнародному форумі, блокуючи розширення великої сімки на Росію», переконаний Рар.
 
Полем конфлікту між ЄС та Росією може стати також Білорусь, вважає німецький аналітик. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект