НОВИНИ

02.01.2019 | Бундесвер перебирає на себе головування в силах надшвидкого реагування НАТО
Джерело - Кореспондент

З 1 січня 2019 року Бундесвер перебирає на себе головування в силах надшвидкого реагування Північноатлантичного альянсу (НАТО). Згідно з оприлюдненою у вівторок, 1 січня, заявою міністерки оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн, цим головуванням Німеччина робить значний внесок у безпеку всього Альянсу.

За словами міністерки, нова роль Бундесверу - також украй важливий стимул для всеосяжної модернізації збройних сил країни. Раніше в ЗМІ часто з'являлася інформація про значні недоліки в плані боєготовності Бундесверу.

Сили надшвидкого реагування (Very High Readiness Joint Task Force (VJTF), було створено в першій половині 2015 року у відповідь на анексію Росією українського Криму та події на Донбасі. Вони вважаються важливою складовою у стратегії НАТО для відлякування Росії. Згідно з доктриною, передові загони сил надшвидкого реагування мають бути готовими до передислокації в потрібний регіон за 72 години. Решта загонів VJTF повинні вкластися в термін від 5 до 7 днів.

За даними міністерства оборони ФРН, сухопутні сили надшвидкого реагування, названі "вістрям списа", складаються 2019 року з близько восьми тисяч вояків. З них майже чотири тисячі - військовослужбовці німецьких супопутних військ. Ще майже 1000 - допоміжний персонал. Решта припадає на партнерів по Альянсу - Францію, Нідерланди та Норвегію.

Головування в VJTF триває один рік. 2018 року в силах надшвидкого реагування Альянсу головувала Італія, а у 2020-му головуватиме Польща.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект