НОВИНИ

05.02.2019 | РФ використовує Білорусь як "буфер" у протистоянні з Заходом - спецслужби Литви
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це повідомляється в доповіді Департаменту держбезпеки і військової розвідки Литви.

Більша частина доповіді присвячена загрозам, що йдуть від Росії. Білорусь, на думку литовських спецслужб, поки що не може проводити повністю незалежну політику через фінансову залежність від Росії, невирішені двосторонні проблеми і відсутність реформ державного сектору економіки. У документі зазначається, що Білорусі в російській військовій доктрині надається роль "буферної" держави. РФ використовує територію країни для планування військових операцій і демонстрації військової потужності, а поглиблення військової інтеграції й економічної залежності знижує можливості Мінська здійснювати незалежну оборонну та безпекову політику.

Литовські спецслужби вважають, що їхні білоруські спецслужбісти повністю контролюються російською стороною, а російські спецслужби безконтрольно працюють на території Білорусі.

За даними литовських спецслужб, розширюючи військову присутність у Калінінградській області, Росія підвищує здатність вести воєнні дії протягом 24-48 годин з моменту отримання наказу. "Дислоковане в (Калінінградській - ред.) області військове угруповання послідовно зміцнюється: поновлюється стара і створюється нова військова інфраструктура, формуються нові військові частини, постачається нове озброєння і бойова техніка, на сухопутних і морських полігонах області проводиться інтенсивна військова підготовка", - повідомляється в доповіді.

При цьому в департаменті держбезпеки Литви додали, що збільшення національних збройних сил Балтійських країн і дислокованих у регіоні потужностей НАТО в разі військового конфлікту дасть змогу уникнути широкого залучення сил Північноатлантичного Альянсу і знижує ймовірність початку конфлікту в регіоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9238. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект