НОВИНИ

16.02.2006 | Юнкер: "Зростання в єврозоні розчаровує"
Джерело - EurActiv

Економічне зростання в єврозоні в останній чверті 2005 року було незадовільним, хоча все ж таки спостерігається незначне "одужання". На цьому тлі Словенія все ж таки планує приєднатися до єврозони.


На засіданні міністрів фінансів країн ЄС, яке відбулося 14 лютого, обговорювалася проблематика економічного зростання та було засвідчено, що в четвертому кварталі 2005 року середнє зростання ВВП склало 0,3 %, знизившись з позначки у 0,6 % за минулий квартал. За весь 2005 рік ВВП єврозони збільшився на 1,3 % по зрівнянню з 3,5 % в США. Найвищий рівень зростання був зафіксований в Литві - 2,1 %. 


В квітні минулого року Європейська Комісія передбачала рівень зростання в країнах єврозони - 1,6 %, в 2006 року прогноз складає 2,1 %.


На противагу показникам падіння європейської економіки, десять нових країн готуються до введення єдиної європейської валюти згідно вимог ЄС. 14 лютого Рада з питань економіки та фінансів схвалила оцінки відносно нових програм стабільності та конвергенції для Естонії, Латвії та Словенії.


Як відомо, членство в єврозоні передбачає виконання Маастріхтських критеріїв:


- дефіцит бюджету нижче 3% ВВП;


 - рівень національного боргу нижче 60%;


- інфляція в межах 1,5 % в порівняння з трьома найнижчими рівнями; - довготермінові ставки в межах 2 % по зрівнянню з найнижчою по ЄС;


- дворічна стаібльність валюти.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект