НОВИНИ

28.03.2006 | ОБСЄ схвалює вибори в Україні
Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародна місія зі спосетереженням за виборами ОБСЄ схвально оцінила парламентські вибори в Україні.



Голова місії Елсі Гастінгс сказав, що попри деякі недоліки у виборчому процесі - черги на дільницях та плутанину у списках - вибори в Україні є демократичними та відкритими.


Елсі Гастінгс сказав: "Пані та панове, ці вибори можуть бути змальовані лише як вільні та чесні. І тому дійсним переможцем став український народ, незалежно від того, хто із семи тисяч кандидатів дійсно досягне успіху. Проте проведення одночасно парламентських та місцевих виборів ускладнили роботу виборчих комісій і уповільнило процес голосування та підрахунку голосів. Але я хотів би привітати Україну з тим, що вона зробила крок вперед. Цей крок зробили також громадяни України, щоб створити країну, яка стала повноправним членом сім'ї демократичних країн".


Російські спостерігачі: не проголосувало до 10%


Спостерігачі від Державної думи Росії відзначають, що загалом вибори в Україні 26 березня пройшли організовано і у відповідності до закону, однак вони вважають, що через технічні недоліки близько 10-ти відсотків виборців не змогли проголосувати.


Заступник голови Державної думи Сергій Бабурін наголосив, що таким чином можна твердити про звуження виборчих прав громадян.


"У даному випадку ми говоримо, що вибори відбулися організовано, але виборче законодавство, виборча практика мають відповідати тим вимогам громадянських прав і свобод, які закріплені у міжнародних документах і міжнародних зобов'язаннях, які на себе брала Україна", - заявив він.


Квасьнєвський - про Європу


Колишній президент Польщі Александр Кваснєвський заявив, що результати парламентських виборів засвідчують зростання шансів України вступити до НАТО і Європейського союзу.


Як сказав пан Квасневський, помаранчева коаліція в разі її створення буде хорошим партнером для Європи.


"Найголовніше, - сказав пан Квасьнєвський, - щоб це була коаліція, у якої є довіра у суспільстві. І я гадаю, що через рік після помаранчевої революції найкраще - це створити коаліцію, яка і далі втілюватиме цінності, започатковані на Майдані, серед яких і близька співпраця з НАТО і з Європейським Союзом. Це, звичайно, жодним чином не означає політики, спрямованої проти Росії. Україна має знайти баланс між членством у ЄС і хорошими стосунками із Росією. І така коаліція була б цілком зрозумілим і хорошим партнером у Європі".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект