НОВИНИ

02.07.2020 | НАТО продовжує операцію "Морський охоронець" у Середземномор’ї
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це Укрінформу повідомила офіційна особа НАТО у відповідь на письмовий запит прокоментувати повідомлення ЗМІ про рішення Франції призупинити участь в операції "Морський охоронець" (Sea Guardian) внаслідок "недостатньо рішучої" реакції Альянсу на дії Туреччини у конфліктній ситуації з кораблем ВМС Франції, що виконував завдання в рамках згаданої операції біля берегів Лівії.

"Участь у всіх місіях та операціях НАТО є національним рішенням, тож всі запити щодо цього варто спрямовувати національній владі. Операція НАТО "Морський охоронець" продовжує виконувати три покладені завдання: контроль за ситуацією на морі, протидія тероризму та розбудова спроможностей", - заявив офіційний представник Альянсу.


Як повідомлялося, напередодні, 1 липня, впливове французьке видання "l’Opinion" з посиланням на військового експерта Жана-Домініка Мерше написало, що Франція призупинила свою участь у морській операції НАТО "Морський охоронець" у Середземномор'ї.

"Очевидно незадоволена відсутністю підтримки НАТО у справі Лівії, Франція вирішила "призупинити" свою участь у морській операції НАТО "Морський охоронець" у Середземномор'ї. Це рішення, про яке було повідомлено у вівторок генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу та союзникам, слідує за військово-морським інцидентом 10 червня біля Лівії між французьким фрегатом Courbet та турецьким фрегатом Oruçreis", - зазначив експерт.

За його словами, постійний представник Франції при НАТО Мюріель Доменах надіслав лист у вівторок, 30 червня, генсеку Єнсу Столтенбергу. Президент Франції Еммануель Макрон напередодні заявив про "кримінальну відповідальність" Туреччини в Лівії. Раніше, після офіційних запитів міністра збройних сил Франції Флоранса Парлі, 18 червня НАТО розпочала розслідування інциденту.

На думку експерта, рішення Парижа - ще одна ознака зростання напруженості між Францією та Туреччиною (членом НАТО) та ізоляції Парижа в межах Атлантичного альянсу. Союзники, особливо США, хотіли захистити Туреччину і, на відміну від Парижа, були більше стурбовані збільшенням російського впливу в Лівії. Позиція Франції щодо Лівії, яку поділяють ОАЕ та Єгипет, не має одностайної підтримки в ЄС, зазначив Мерше. Згідно з його джерелами в МО Німеччини, "Туреччина поводиться не так, як від неї очікують союзники, але все-таки в інтересах НАТО залишати її членом".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект