НОВИНИ

03.03.2021 | Уряду Словаччини загрожує відставка через російську вакцину
За матеріалами - EurActiv

Словаччина опинилася на порозі серйозної політичної кризи через закупівлю російської вакцини Sputnik V. Дві партії вже заявили про можливість виходу із правлячої коаліції після того, як російську вакцину привезли в країну. Про це в середу, 3 березня.

Очікується, що Словаччина стане другою країною в ЄС, яка почне вакцинацію цим препаратом, незважаючи на відсутність у нього реєстрації на території Євроспільноти.

Так, глава партії Za Ľudí (За людей) Вероніка Ремішова публічно висловила протест у зв'язку із присутністю прем'єра Ігоря Матовича на прес-конференції із приводу доставки російських вакцин.

"Не тільки я, а й деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування", - сказала Ремішова, додавши, що це "абсолютно недоречно і негідно".

За її словами, партія повинна обговорити своє перебування в коаліції і "прийняти принципове рішення" - піти або залишитися в уряді.

У свою чергу, міністр економіки і глава партії Свобода і солідарність (SaS) Ріхард Сулик також розкритикував закупівлю російських вакцин і не виключив можливості виходу з коаліції.

Якщо обидві партії покинуть її, то уряд Матовича втратить більшість, що може привести до дострокових виборів.

До слова, у Словаччині на цей момент фіксується найвищий у світі рівень смертності від COVID на душу населення.

Нагадаємо, Словаччина стала другою країною в Євросоюзі, яка купила російський препарат Спутник V, незважаючи на те, що він не зареєстрований у ЄС. На наступний день МОЗ Словаччини дозволило використовувати російську вакцину.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект