НОВИНИ

22.04.2021 | Штати допускають пом’якшення санкцій проти Ірану по ядерній програмі
За матеріалами - ABC News

Про це передає АВС News із посиланням на анонімного високопосадовця США.

Штати, за даними ЗМІ, через посередників передали Ірану три переліки санкцій: ті, які вони готові зняти, ті, які не готові зняти, і ті, які потребують подальшого вивчення і можуть бути зняті. Водночас посадовець не уточнив, які саме санкції входять до цих трьох переліків.


Угода 2015 року принесла Ірану мільярди доларів та відмову від санкцій в обмін на обмеження його ядерної програми, нагадує видання. Проте експрезидент США Дональд Трамп відмовився від угоди й самовільно розпочав кампанію «максимального тиску» на Тегеран, відновивши колишні санкції та додавши нові.

Посадовець заявив, що між Іраном, США та іншими сторонами в непрямих переговорах, що проходять у Відні щодо відновлення ядерної угоди, поки що не досягнуто жодної домовленості про ослаблення санкцій. У переговорах оголошено перерву, але очікується, що вони відновляться наступного тижня.


Іран вимагає скасування всіх санкцій, які адміністрація Трампа запровадила після виходу з угоди, відомого як Спільний всеосяжний план дій (СВПД). Адміністрація Байдена заявила, що зніме санкції тільки в тому разі, якщо Іран повернеться до дотримання обмежень, уведених угодою, на його ядерну діяльність.

Раніше в середу представник державного департаменту Нед Прайс заявив, що переговори «дещо просунулися», однак зазначив, що належить ще багато пройти.

«Це відбувається через проблеми, притаманні цьому процесу. І багато з цих проблем принаймні не зникають», - зазначив Прайс.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект