НОВИНИ

01.07.2021 | Китай будує понад 100 пускових шахт для ядерних ракет
За матеріалами - The Washington Post

«Щонайменше 119 майже ідентичних будівельних майданчиків мають елементи, які повторюють видимі особливості вже наявних пускових установок китайського арсеналу балістичних ракет з ядерними боєголовками», - йдеться в повідомленні.

При цьому видання посилається на дані Центру досліджень нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна в Каліфорнії, який проаналізував інформацію, отриману з комерційних супутників.

Зазначається, що будівництво ведеться на «посушливій ​​ території в сотню квадратних миль» у провінції Ганьсу. Якщо Китай збудує понад 100 ракетних шахт, це означатиме «історичні зміни» для країни, яка володіє «відносно скромними» запасами ядерної зброї – від 250 до 350 одиниць, припускає WP.

Водночас у публікації вказується: «Фактична кількість нових ракет, які розміщуватимуться в цих шахтах, невідома, але може бути значно меншою (ніж 119 – ред.). У минулому Китай уже будував імітаційні шахти».


Разом з іншими новобудовами, про які стало відомо раніше, загальна кількість таких об'єктів становитиме 145, додає видання.

Як повідомлялося, Сполучені Штати неодноразово порушували питання про необхідність стримування гонки озброєнь у світі з метою забезпечення стратегічної стабільності. Зокрема висловлювалася ініціатива укласти масштабну угоду про нерозповсюдження зброї масового знищення не тільки з Росією, а й з Китаєм.

За останніми даними Пентагону, КНР продовжує нарощувати арсенал міжконтинентальних балістичних ракет та нових мобільних пускових установок, які можна приховати від спостереження із супутників.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект