НОВИНИ

26.06.2022 | CША і ще чотири країни створили союз для протистояння Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні
За матеріалами - Reuters

«Ця нова ініціатива ґрунтується на нашій давній прихильності до регіону. Австралія та Нова Зеландія є регіоном і членами Форуму тихоокеанських островів; Японія, Велика Британія та Сполучені Штати є засновниками Dialogue Partners. Наші країни підтримують тісні міжнародні зв’язки з тихоокеанськими островами та є давніми партнерами у розвитку, що відображено в нашій сукупній допомозі розвитку регіону в розмірі 2,1 мільярда доларів», - йдеться у заяві.

PBP прагнутиме підтримувати тихоокеанський регіоналізм і зміцнювати економічні зв’язки між тихоокеанськими островами та рештою світу.

Як повідомляє Reuters, в адміністрації Байдена пообіцяли виділити більше ресурсів для Індо-Тихоокеанського регіону, оскільки Китай хоче посилити економічні, військові та поліцейські зв’язки з тихоокеанськими острівними державами, які прагнуть іноземних інвестицій.


Як повідомляє FT, інші країни, включно з Південною Кореєю, Канадою та Німеччиною, також виявили інтерес до ініціативи. Франція приєдналася до переговорів у Вашингтоні, але поки відклала участь у схемі.

PBP створили через кілька місяців після того, як США, Австралія та Нова Зеландія висловили стурбованість зростанням впливу Пекіна в Тихому океані після витоку пакту про безпеку між Китаєм і Соломоновими островами. Пакт викликав занепокоєння, що Китай може побудувати військово-морську базу в районі, який знаходиться ближче до Канберри та Гаваїв, ніж Пекін, що надало би китайським військовим набагато більші можливості для проєктування військової потужності в Тихому океані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект