НОВИНИ

04.09.2006 | Європа й „іранське питання”: голос беззубого тигра?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Конфлікт навколо атомної програми Ірану залишається центральною темою газетних коментарів. Ісламська республіка відмовилася виконати ультиматум Ради Безпеки ООН і припинити збагачення урану. Норвезька газета Aftenposten з Осло налаштована песимістично:


Суперечка навколо іранської атомної програми, здається, набуває нового розвитку, який не віщує нічого доброго. Країни Європейського союзу вирішили вдатися до ще однієї дипломатичної спроби. ... Чимало вказує на те, що Іран таємно намагається створити атомну зброю. Адже немає підстав стверджувати, що Іран з його величезними запасами енергоносіїв справді потребує ще й атомної енергії... Водночас гіперактивні уряди у США та Ізраїлі вживають радикальних заходів, щоб не допустити появи бомби в Ірані. Все це відбувається на пороховій діжці під назвою „Близький Схід”, яку підігріває американська політика в регіоні. США, здається, не здатні на конструктивні мирні зусилля, а можуть лише підливати олії у вогонь, як показує приклад Іраку. Ситуація в регіоні стає надзвичайно загрозливою, - читаємо на сторінках норвезької Aftenposten.


Лондонська Financial Times з цього приводу пише:


Іран прагне гарантій безпеки та визнання його впливовою регіональною державою. Обидві вимоги можуть задовольнити лише США. У відповідь Іран має бути готовий зробити свою атомну програму повністю прозорою і довести, що він більше не втручатиметься в справи сусідів, а працюватиме з ними заради стабільності на Близькому Сході, - пише Financial Times.


Німецька Neue Osnabrücker Zeitung аналізує можливість запровадження санкцій проти Ірану. Поки що в Раді Безпеки ООН проти такого кроку виступають два постійних члени – Росія та Китай:


Без сумніву, Захід тепер повинен спробувати переконати Москву та Пекін до суворішого тону щодо Ірану. Для цього треба в першу чергу запропонувати Китаю з його потребою в енергоносіях альтернативу іранському газу та нафті. Якщо ж світова спільнота знову погрузне в суперечках, ісламські лідери в Ірані вважатимуть себе непереможними. Це може виявитися фатальною помилкою, - пише Neue Osnabrücker Zeitung:


Lausitzer Rundschau з Коттбуса закликає до рішучих дій:


Отже, з Іраном продовжать розмовляти, хоча він і не хоче слухати. Очевидно, не варто сприймати ультиматум занадто серйозно. Це була швидше дипломатична спроба без великої надії на успіх. Попри всі погрози європейців, Тегеран тепер знову думає, що Європа – це беззубий тигр. Отже, Іран продовжуватиме нарощувати атомні м’язи без ризику бути покараним...Якщо ультиматум ще не втратив сенс, треба діяти саме тепер, - закликає Lausitzer Rundschau.  


На сторінках Westfälische Nachrichten з Мюнстера читаємо:


Іран демонструє дедалі більше самовпевненості. Які б пропозиції не робила йому міжнародна спільнота, він їх відкидає. Як довго ще може тривати це перетягування канату? Адже ясно, що США та Ізраїль спробують усіма засобами запобігти тому, щоб Іран отримав ядерну зброю.... Попри всю небезпеку атомної суперечки, Захід не повинен забувати про головний конфлікт на Близькому Сході. Якщо хтось усерйоз прагне миру в цьому регіоні, тому треба знову посадити ізраїльтян та палестинців за стіл переговорів. Адже саме там заховані ключі від миру, - вважає Westfälische Nachrichten.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект