НОВИНИ

03.03.2023 | Ядерні погрози РФ покликані уповільнити допомогу Україні - ISW
За матеріалами - Korrespondent

Ядерні погрози Росії спрямовані на те, щоби затримати військову підтримку України. Це стосується й рішення про призупинення участі РФ у договорі про ядерні озброєння. Про це заявив Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.


Експерти зазначили, що 2 березня на саміті G20 в Індії державний секретар США Ентоні Блінкен коротко поговорив із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим про призупинення РФ Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Американський чиновник заявив, що США готові співпрацювати з Росією у сфері контролю за стратегічними ядерними озброєннями незалежно від статусу війни в Україні та відносин між країнами.

Блінкен закликав Росію припинити війну в Україні, сісти за стіл переговорів та звільнити затриманого громадянина США Пола Вілана. Водночас в ISW вважають, що надії на змістовні дискусії щодо відновлення дії цього договору з Росією марні.

"Дуже ймовірно, що Кремль використовує страх перед ядерною ескалацією та призупиненням участі РФ у договорі в надії стримати підтримку України з боку Заходу та уповільнити обіцяну західну військову допомогу. Як і раніше, вкрай малоймовірно, що Кремль застосує ядерну зброю, але регулярно виступає з малоправдоподібними погрозами ядерної ескалації, намагаючись залякати Захід", - наголошують аналітики.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект