НОВИНИ

22.04.2023 | США передадуть Україні протитанкові міни часів холодної війни
За матеріалами - The New York Times

США, в рамках нового пакету військової допомоги, передадуть Україні невідому кількість протитанкових мін часів холодної війни.



Наголошується, що міни M21 знаходяться на озброєнні США щонайменше з початку 1960-х років. Під металевим корпусом міни знаходиться бойова частина, здатна пробити кілька сантиметрів броні. Її діаметр – близько 23 см, висота – 20 см, вага – 8 кг.

Міни М21 не заборонені Оттавським договором 1997 року - для їхньої детонації потрібен тиск понад 100 кг, наприклад, танка або вантажівки, і їх не можна використовувати як пристрої-пастки. Водночас, M21 не має функції самознищення, "отже українські війська, ймовірно, повинні будуть нанести місця встановлення мін на карту для проведення розмінування", зазначає видання.

У Рахунковій палаті США у 2002 році повідомляли, що на складах зберігається понад 178 тисяч мін M21, а американські військові востаннє застосовували протитанкові міни (не M21) під час операції Буря у пустелі у 1991 році.

Нагадаємо, цього тижня США оголосили черговий пакет військової допомоги Києву вартістю 325 мільйонів доларів, до якого, серед іншого, входять протитанкові міни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект