НОВИНИ

24.07.2023 | Дрони, бронежилети, каски: Росія імпортує з Китаю амуніцію на сотні мільйонів доларів
За матеріалами - Politico

«Цього року Росія імпортувала з Китаю безпілотників на понад 100 мільйонів доларів — у 30 разів більше, ніж Україна», - йдеться у повідомленні.


Китайський експорт кераміки, що використовується для виробництва бронежилетів, до РФ збільшився на 69% та становить понад 225 млн доларів, тоді як відповідний показник експорту до України впав на 61 відсоток - лише до 5 мільйонів доларів, про що свідчать дані китайської митниці.


«Очевидно те, що Китай, незважаючи на всі свої заяви про те, що він нейтральний гравець, насправді підтримує позиції Москви у цій війні», — сказала Хелена Легарда, провідний аналітик, що спеціалізується на китайській обороні та зовнішній політиці в Інституті вивчення Китаю Меркатора, берлінського аналітичного центру.

Якщо Китай почне продавати зброю, він перейде червону межу, і тоді санкції запрацюють проти нього. Але продаж саме комерційних безпілотників, бронежилетів та тепловізорів не викликає подібні наслідки.

Зазначається, що китайська компанія Shanghai H Win, яка виробляє бронежилети, нині переживає зростання - після початку війни. Один її покупців – бурятська компанія «Сільва». Вона замовила 100 000 бронежилетів та стільки ж касок.


Згідно з публічними даними, «Сільва» була зареєстрована лише у вересні минулого року. У 2022 році компанія повідомила про нульовий прибуток. Пошук у Google Street View за її адресою в місті Улан-Уде - столиці Бурятії, веде до напівзруйнованого житлового будинку.

Видання Politoco намагалося зв’язатися з представниками компанії «Сільва», але номер телефону, вказаний у документах, не відповідає.

Інша російська компанія під назвою Legittelekom, чия домашня сторінка показує, що це московська транспортно-експедиторська компанія, також фігурує як покупець 100 000 одиниць головних уборів та 100 000 костюмів верхнього одягу від компанії Deekon Shanghai, згідно з даними від 24 листопада минулого року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект