НОВИНИ

28.07.2023 | $300 млн на безпекову допомогу Україні - Сенат схвалив проект оборонного бюджету США
Джерело - Радіо Свобода

Загалом, на оборонну сферу в сенатській версії документа передбачається виділити рекордні $886 мільярдів. Так само, як і в законопроекті проголосованому в Палаті представників, сенатська версія схвалює $300 млн на безпекову допомогу Україні в 2024. Це рівноцінно сумі, яку запитував Білий Дім, але на $500 мільйонів менше, ніж було погоджено минулого року. Тоді, в рамках оборонного бюджету США, для України передбачили $800 мільйонів. Окрім того, Сенат пропонує продовжити дію Ініціативи сприяння безпеці Україні щонайменше, до 2027 фінансового року.

Окремим розділом Сенат висловлює свою позицію, щодо озброєння України та закликає надати Києву вдосконалені боєприпаси подвійного призначення DPICM, - "Таку зброю можна застосовувати в існуючих українських системах, що збільшить український запас боєприпасів та посилить зусилля України припинити незаконну та несправедливу війну Росії", - йдеться в розділі 1240.

Законопроект пропонує продовжити спрощене придбання оборонних запасів пов’язаних з Україною та наголошує на необхідності окремо виділити додаткові кошти на оборону США та зокрема на Україну.

Один із співавторів поправки сенатор Джош Говлі послідовно виступає проти надання Україні допомоги

"Законопроект висловлює позицію Сенату про зростаючі загрози для національної безпеки, які вимагають виділення додаткових коштів, більших за означений ліміт оборонних витрат. (Законопроект ред.) закликає президента надіслати екстрені запити на додаткове фінансування для розв'зання цих проблем. Включаючи продовження підтримки ЗСУ, додаткове виробництво боєприпасів, бойових машин та модернізацію військово-морської оборони", - йдеться в розділі 1004, про позицію Сенату щодо необхідності додаткових, екстрених асигнувань.

Окрім іншого, документ надає уряду повноваження проводити навчання та підтримку в Україні лікування ПТСР, ампутацій, черепно-мозкових травм та інших ушкоджень отриманих внаслідок російської війни.


А також закріпляє зобов’язання США перед НАТО та наголошує на важливості збереження об'єднаної відповіді на війну РФ в Україні. "Незаконне вторгнення РФ в Україну підірвало безпеку в Європі та вимагає повної уваги НАТО. Союзники та партнери США і НАТО повинні продовжити надання необхідної допомоги Україні, оскільки українці продовжують боротьбу проти незаконної та несправедливої війни", - йдеться в тексті.

Далі Сенат та Палата представників мають узгодити спільну версію оборонного бюджету. Оглядачі зауважують, що процес погодження фінальної версії може бути складним, так як раніше в Палаті представників республіканцям вдалось додати до Оборонного бюджету низку поправок, з якими категорично не погоджуються демократи. Зокрема, щодо расових та гендерних питань, а також щодо політики Пентагону стосовно абортів.

Відтак, голосування в Сенаті мало двопартійний характер, 86 - за, 11 - проти. У той час як варіант Палати представників був прийнятий переважно партійним голосуванням 219 - за, 210 - проти. Із них четверо демократів проголосували за та четверо республіканців проти.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект