НОВИНИ

18.08.2023 | У Росії за сприяння Ірану намагаються виготовити 6 тисяч дронів – WP
За матеріалами - The Washington Post

Угода між РФ та Іраном щодо продажу зброї на мільярд доларів США була укладена в листопаді у Татарстані. Мета договору полягала у виготовленні 6 тисяч іранських дронів в особливій економічній зоні «Алабуга» до літа 2025 року.


Відповідальним за безпеку програми був призначений колишній співробітник ФСБ Росії. Паспорти висококваліфікованих співробітників були вилучені, щоб вони не змогли покинути територію РФ.

«У переписці та інших документах інженери використовували кодовану мову: дрони – «човни», їх вибухівка – «бампери», а Іран – країна, яка таємно надавала технічну допомогу – «Ірландія» або «Білорусь», – йдеться у матеріалі.

Документи, отримані The Washington Post, охоплюють період із зими 2022 року до весни 2023 року.

Не дивлячись на затримки і процес виробництва, який значною мірою залежить від електронних компонентів іноземного виробництва, Москва продовжує рухатися до своєї цілі із виготовлення іранського БпЛА Shahed-136, йдеться у матеріалі.


Опубліковані документи свідчать, що російські інженери вдаються до спроб покращити застарілі іранські технології виробництва, зокрема створити більш якісні дрони і збільшити масштаб їх випуску.

Згідно із оцінкою української розвідки, дані якої були отримані WP, за останні три місяці Росія атакувала Україну більш ніж 600 безпілотниками Shahed-136.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект