НОВИНИ

26.09.2006 | Майбутнє ЄС: “27 плюс Х”?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька газета Tagesspiegel коментує у своїй статті під назвою “Європа = 27 плюс Х” нинішню політичну ситуацію в Європейському Союзі, зокрема його розширення. Приводом для цього коментаря послужила промова німецького канцлера Ангели Меркель про засади європейської політики Німеччини на час її головування в ЄС наступного року. Газета, зокрема, запитує:


"Про що думають німці, коли їх запитують про Румунію та Болгарію? Про Дракулу, часникові таблетки й курорти на Чорному  морі, але й про корупцію, злочинність та страшні дитячі будинки. Це не так вже й багато, і не так вже приємно, адже йдеться про дві країни, що з наступного року вступлять до Європейського Союзу. (...) Навіть якщо пані Меркель говорить, що після Румунії та Болгарії у близькій перспективі розширення спільноти не відбуватиметься, не слід забувати, що все ще ведуться переговори про вступ зокрема з Хорватією та Туреччиною. Далі є ще Чорногорія й Косово,  і  мало хто буде сперечатися, що Білорусія та Україна скоріше належать до Європи, ніж Туреччина. Адже в Конституційному договорі Європейського союзу, який, щоправда, провалився на референдумах у Франції та Нідерландах, однак все же розглядається, як Хартія ЄС, зазначено: “Європейський Союз відкритий для усіх європейських держав, які поважають його цінності і готові взяти на себе зобов’язання їх дотримуватися”, - читаємо в газеті  Tagesspiegel, яка виходить у Берлін.


Чимало газет звертаються до розвитку політичної ситуації в Польщі, та  Угорщині, а також коментують обрання нового президента в Естонії. Йдеться про країни, які зовсім нещодавно вступили до Європейського союзу.


Süddeutsche Zeitung пише про протести в Угорщині:


Тиск з боку вулиці силиться. Однак прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань, здається переконаний, що йому вдасться владнати кризу, яку викликала його промова про брехню. У той час, як на вихідних десятки тисяч протестуючих вимагали його відставки під стінами угорського парламенту, прем’єр пішов у наступ: він задумав очолити соціалістичну партію, членом якої він є. Отже, навіть жодної згадки про відставку. Тим часом угорська опозиція на чолі з націонал-консерватором Віктором Орбаном, здається, ніяк не може знайти свою однозначну позицію в цій кризі,


зазначає Süddeutsche Zeitung, яка далі робить такий висновок:


Яким би голосним не було обурення з приводу промови, в якій Ференц Дюрчань закликав своїх однопартійців припинити звичайну брехню, все одно  стає зрозуміло, що на даний момент ніхто в політичному класі Будапешта не має справжнього інтересу в поваленні нинішнього уряду, - переконана Süddeutsche Zeitung.


Тему продовжує газета Welt, зазначаючи, що протести в Угорщині тривають уже другий тиждень. Видання проводить також таку історичну паралель:


За кілька днів до 50-ої річниці повстання в Будапешті 1956 року в Угорщині багато кого охоплює неприємне почуття, що в зневажливому ставленні політичних керівників до населення нічого не змінилося. Водночас видається досить сумнівним, що Будапешт переживатиме ще й третій тиждень демонстрацій. Занадто незгуртованим є рух протесту. За аналогією зі своїми сусідами на сході угорці говорять про “білу революцію”, на знак того, що протестуючі відхиляють будь-яке застосування насильства. Однак ця назва стала поки чи не єдиним пунктом, який узгодили між собою угорські революціонери, - наголошує  Welt.


Sächsische Zeitung пише, що через чергову урядову кризу Польща –найбільша країна серед новачків ЄС – дедалі більше втрачає свій вплив у Євросоюзі. Польським близнюкам на чолі держави видання радить:


Братам Качинським слід було б підбити чесні підсумки своєї діяльності. Що довше їхня партія займається керівництвом у державі, то більше вона завдає собі шкоди й більше вона втратить на наступних виборах. Якщо будуть швидко проведені позачергові вибори, то партія Качинських нарешті зробить послугу не тільки собі самій, але й своїй країні. Адже одного загубленого року під їхнім керівництвом Польщі вже більш, як достатньо, - підсумовує  Sächsische Zeitung.


Фіннська газета  Kaleva пише про результати обрання президента в Естонії:


Естонію тепер очолить Тоомас Гандрік Ільвес, який, як і президенти сусідніх Латвії та Литви, народився в еміграції й провів кілька десятків років свого життя за кордоном. Тому він є президентом, котрий не має радянського минулого, і буде ще більше орієнтувати свою країну на Захід. Що, звісно, аж ніяк не сприятиме поліпшенню відносин Естонії з Росією, - зазначає видання  Kalevа, що виходить у Фінляндії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 684. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект