НОВИНИ

19.09.2023 | Блінкен обговорив з заступником лідера Китаю також війну в Україні
За матеріалами - Укрінформ

В заяві відомства йдеться, що переговори включали відверту та конструктивну дискусію, в ході якої сторони обговорили двосторонні відносини, обмінялися думками щодо Північної Кореї і Тайванської протоки та погодилися з важливістю підтримання відкритих ліній зв’язку.


«З точки зору Сполучених Штатів, дипломатія «віч-на-віч» є найкращим способом вирішення питань, у яких ми маємо розбіжності, а також найкращим способом вивчення сфер співпраці між нами», - сказав Блінкен.


Він додав, що світ очікує від Вашингтона і Пекіна відповідального ставлення до двосторонніх відносин і Сполучені Штати налаштовані діяти саме так.

За словами заступника лідера Китаю, наразі китайсько-американські відносини стикаються з багатьма труднощами та викликами і китайська сторона сподівається спільно зі Сполученими Штатами докласти зусиль для зменшення напруженості.

«Світ потребує стабільних і здорових китайсько-американських відносин», - сказав Хань.

Переговори між Блінкеном і Ханем стали продовженням зусиль адміністрації президента Джо Байдена нормалізувати американсько-китайські відносини та забезпечити комунікацію між ключовими відомствами США й Китаю. З цією метою впродовж літа Пекін відвідали Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, міністр фінансів Джанет Єллен і посланник Байдена з кліматичних питань Джон Керрі.

Очікується, що досягнуті ними домовленості створять сприятливе підґрунтя для саміту лідерів двох країн Байдена і Сі Цзіньпіна до кінця цього року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект