НОВИНИ

31.12.2023 | Глава МЗС Литви - Заходу: Не треба чекати на новий Перл-Харбор
За матеріалами - Korespondent

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Захід може повторити історичні помилки у питанні військової допомоги Україні, та закликав союзників не чекати на "ефект Перл-Харбору".


"Ми вже 25 років займаємося відкладанням і намагаємося стримати імперіалізм Путіна (президента РФ Володимира Путіна - ред.) діалогом та дипломатією, доки він продовжує ігнорувати кордони й рівняє з землею міста", - написав глава литовського МЗС.

За його словами, проблема російського імперіалізму не зникла у 2014 році, і для більшості країн східного флангу НАТО "було зрозуміло, що наступна фаза вторгнення буде дорожчою і страшнішою".

"Так і сталося. Коли Росія знов напала, війна зненацька стала проблемою сьогодення. І знов ми думаємо, що можемо щось вирішити, відклавши проблему "на завтра". Але ж передумови не змінилися - імперські реваншистські амбіції Росії залишаться", - додав Ландсбергіс.

На його думку, наступна фаза війни, яку спричинить Росія, може бути націлена не тільки проти України, Грузії чи Молдови, а й проти однієї з країн НАТО, і ціна відбиття такої агресії буде ще більшою.

"Ми можемо почекати те, що я називаю "ефектом Перл-Харбора" - поворотного моменту в історії, коли проблеми майбутнього раптом стають проблемою сьогодення, але з дуже збільшеною ціною вирішення. Або ж ми можемо дивитися на це як проблему сьогодення і почати вирішувати її зараз. Ми на межі повторення історичних помилок", - заявив глава МЗС Литви.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект