НОВИНИ

08.11.2006 | Президентське крісло Нікарагуа зайняв супротивник США: Чавес, Моралес і Кастро радіють
За матеріалами - Korespondent.net,РИА Новости, Взгляд

Після оголошення Верховною виборчою радою Нікарагуа попередніх результатів президентських виборів, проведених у неділю, 5 листопада, за даними, отриманими з 92% виборчих дільниць, переміг лідер Сандіністського фронту національного звільнення (СФНО) Даніель Ортега Сааведра.


 



Президентське крісло Нікарагуа зайняв супротивник США: Чавес, Моралес і Кастро радіють



Він зміг набрати 38,07 % голосів виборців. Суперник Ортеги, кандидат від правого Нікарагуанського ліберального альянсу Едуардо Монтеалегре, визнав свою поразку і привітав переможця.


Ортега користується активною підтримкою президентів Венесуели Уго Чавеса і Болівії Ево Моралеса, а також у  дружніх відносинах з Фіделем Кастро і кубинським керівництвом.


Президент Венесуели Уго Чавес неодноразово висловлював впевненість у перемозі Ортеги. Венесуела, крім того, надавала і продовжує надавати Нікарагуа матеріальну підтримку в умовах енергетичної кризи, у якій знаходиться країна.


Зокрема, Венесуела поставляє дешеве паливо під мінімальні відсотки сандиністським мерам нікарагуанських міст і селищ.


Привітання Даніелю Ортеге з нагоди перемоги на виборах направив кубинський лідер Фідель Кастро.


Даніель Ортега народився в 1945 році в маленькому нікарагуанському містечку Ла-Лібертад. Вчився на факультеті права престижного Центральноамериканського університету в Манагуа. Революційною діяльністю почав займатися в п’ятнадцятирічному віці, тоді ж уперше був заарештований секретною поліцією диктаторського режиму Анастасіо Сомоси. Брав участь у партизанській боротьбі, був командуючим Центральним фронтом СФНО. Протягом семи років сидів у в’язниці строгого режиму "Тіпітапа". Був звільнений у результаті збройної акції СФНО і  втік на Кубу. Після перемоги Сандиністської революції очолив уряд національного відродження Нікарагуа.


Незважаючи на те, що протягом 80-их років минулого століття Нікарагуа за допомогою СРСР, Куби і країн соціалістичного табору намагалася будувати соціалізм, Даніель Ортега вважав, що "Сандиністська революція не повинна бути механічною копією радянської або кубинської моделі".


Після своєї поразки на президентських виборах у лютому 1990 року, Ортега відійшов від марксистських поглядів, став прихильником змішаної економіки і політичного плюралізму. У ході нинішньої передвиборної кампанії він не раз заявляв про свою підтримку приватної ініціативи і про необхідність великого капіталу для подальшого економічного розвитку Нікарагуа. "Я змінився і отримав уроки з минулого. Команданте Ортега більше не існує", - сказав він у ході своєї президентської кампанії 2002 року, яку програв представнику нині правлячої Ліберально-конституційної партії Енріке Боланьосу.


Сполучені Штати протягом передвиборної кампанії в Нікарагуа не раз виступали з заявами про те, що якщо до влади прийде Ортега, відносини двох країн неминуче погіршаться.


Справа в тому, що саме Ортега очолював державу під час революції 1979 року, коли була скинута диктатура Анастасіо Сомоси. У десятилітній громадянській війні США відкрито підтримували, навчали і озброювали угруповання контрреволюціонерів.


Однак після остаточного підрахунку голосів, Вашингтон відреагував досить стримано і поки утримується від різких заяв. Кондоліза Райс, зокрема, заявила, що США поважають вибір народу Нікарагуа.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект