НОВИНИ

28.06.2004 | Верхойген:у Румунії залишилися тільки технічні проблеми
Джерело - EUobserver

Комісар Європейської Комісії Гюнтер Ферхойген заявил, що для початку переговорів щодо вступу Румунії до Європейського Союзу, залишилися неврегульованими тільки технічні проблеми. Під час свого візиту до румунської столиці, Гюнтер Ферхойген відмітив, що “країна вирішила всі політичні проблеми і буде спроможна завершити переговори з ЄС наприкінці цієї осені”.


Одночасно з цим, Румунія все ще продовжує вести переговори з Брюсселем з питань, що торкаються семи сфер, серед яких необхідно виділити  енергетику, навколишнє середовище, юстиція та внутрішні справи. Комісар Єврокомісії також відзначив, що для Румунії вкрай важливо підтримати нинішній рівень політичної та економічної стабільності.


Позитивна оцінка комісара знайшла своє відображення в уряді Нідерландів, які розпочинають головування в ЄС з 1 липня 2004 року. Міністр закордонних справ країни Бернард Бот, виступаючи на днях в Брюсселі, підкреслив, що багато залежить від офіційного Бухаресту, але “особисто він повністю задоволений позитивними досягненнями країни”.


Як відомо, Болгарія та Румунія очікують приєднання до ЄС в 2007 році. При цьому, Болгарія вже успішно завершила переговори. Але, моніторинг двох країн буде продовжуватися з боку ЄС до 2007 року. Більше того, ЄС може використати так званий “запобіжний пункт”, що надає змогу затримати вступ країни до ЄС терміном на один рік, якщо не виконуються всі вимоги щодо приєднання.


Щодо Румунії, то найбільша проблема в країні, це високий рівень корупції. Іншими проблемними сферами залишаються також адміністративна реформа та реформа юриспруденції



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект